Útočník Rostislav Olesz ve své premiéře za olomouckou Moru stvrdil 1,6 vteřin před závěrečnou sirénou vítězství 2:0 nad Zlínem.

„Chtěl jsem to dostat ven směrem k bráně. Ani jsem kvůli ledu nevěděl, jestli to tam dojede,“ popsal Olesz, který hrál ve třetím útoku s Vilémem Burianem a Lukášem Nahodilem.

Po konci utkání si pak střihl i skromnou děkovačku, před kterou si zašel i pro radu k brankáři Branislavu Konrádovi. „Je těžké hned vědět, co se vše dělá. Led tomu nepřál, aby se nějak skákalo,“ usmíval se.

Nejen fanoušci, ale i trenér Zdeněk Moták byl s výkonem svého nejnovějšího svěřence spokojený. „V zápase ukázal, že tou svou zkušeností a spolehlivostí dokáže mužstvu opravdu pomoct,“ hodnotil starší z trenérské dvojice hanáckého celku.

ŠÍLENÉ PODMÍNKY PRO HOKEJ, ŠTVALO MOTÁKA

Jinak se mu zápas navzdory výhře hodnotil těžko. Na vině byly špatné podmínky.

„Led byl šílený, počasí ten zápas hodně ovlivnilo. Každý kotouč, který jel po ledě, tak skákal. To v přesilovkách nemůžete chtít po hráčích vůbec nic,“ řekl po utkání, v němž jeho tým nevyužil osm početních výhod.

Olesz přikyvoval: „Byly těžké podmínky, ale snažili jsme se nějak hrát. Bylo tam několik šancí, ale i ten led přispěl k tomu, že to třeba nakonec nedopadlo,“ zmínil. Sám měl velkou šanci už v první třetině, únik mu ale faulem překazil Žižka. K údivu tribun se nepískalo trestné střílení, zlínský kapitán dostal jen menší trest.

V ZÁVĚRU BERANI DVAKRÁT ZAZVONILI

První gól utkání padl až v 36. minutě, kdy Valenta krásně našel volného Strapáče, který sám před brankářem nezaváhal. Berani sahali po vyrovnání v závěrečných minutách střetnutí, když Dufek a po něm Nosek nastřelili tyč Konrádovy branky. Vyrovnat se jim ale nepovedlo a následně přišlo Oleszovo razítko.

Hanáci tak Zlín porazili v přípravě i podruhé, tentokrát navíc s nulou, kterou se jim povedlo připsat poprvé během testovacího období. „Nula určitě těší. I když tam byly na konci tyčky, pro sebevědomí mužstva je to dobré,“ uvedl Moták.

K dalšímu zápasu nastoupí olomoučtí hokejisté v úterý. V rámci přípravy se představí naposledy doma, hostit budou brněnskou Kometu s ex-trenérem Kohoutů Petrem Fialou.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Strapáč (Valenta, Kolouch), 60. Olesz. Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 6:8. Bez využití.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Švrček, Dujsík, Valenta – Tomeček, Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, Laš.

Zlín: Huf (31. Kořének) – Žižka, Gazda, Ferenc, Řezníček, Nosek, Freibergs, Buchta, Talafa – Fořt, Okál, Šlahař – Honejsek, Szturc, Fryšara – Popelka, Köhler, Dufek – Sedláček, Kratochvíl, Fajkus.