Domácí Lvi olomoučtí Kohouti už čtyři roky neporazili a chtěli tuto nepříjemnou sérii na ledě prvního týmu tabulky prolomit.

Začátek zápasu byl pro Moru ale jak ze špatného snu. Než se na ledě stačili Hanáci pořádně rozkoukat, prohrávali o tři branky. Domácí dostali možnost hned zkraje utkání hrát přesilovku, kterou bleskově využili.

Po šestašedesáti vteřinách hry se trefil domácí Jan Kloz. Přesně o šedesát vteřin později vedlo Ústí už o dvě branky po trefě Milana Mikulíka.

Trenéři Mory reagovali oddechovým časem, ale ani to nezastavilo běsnění ústeckých Lvů. Po kombinaci ústeckých bratrů Pšurných vyhnal Žigárdyho z olomoucké branky Martin Šagát.

Olomoucká gólmanská jednička vydržela v brance pouze něco málo přes pět a půl minuty a poté co třikrát inkasovala, přenechala místo Daliboru Sedlářovi, který tak naskočil do rozjetého utkání již počtvrté v sezoně.

„První dvě branky určitě nejdou na Štefanův vrub. Ty góly padly se situací, na které jsme se před zápasem chystali. Bohužel to nevyšlo, vyplývalo to z pohybu soupeře. Třetí gól byl takový nešťastný a přeci jen to bylo 3:0 v šesté minutě, tak jsme ho chtěli nechat odpočinout,“ řekl ke střídání gólmanů trenér Mory Petr Vlk.

Ale ani Žigárdyho nástupce Sedlář nedokázal ústeckým nájezdům úspěšně čelit. V 15. minutě inkasoval po velké skrumáži, puk za jeho záda dopravil Jan Heřman.

Až poté se o slovo přihlásili hosté. Salfického v přesilovce překonal po spolupráci s Ministrem nejlepší střelec Mory Martin Davídek, pro kterého to byla dvanáctá branka sezony.

„Úvod nám hodně nevyšel, během chvilky to bylo 3:0 a nebylo to nic jednoduchého. My jsme se nesrovnali hned zkraje zápasu s pohybem soupeře a v tom byl celý problém,“ řekl ke špatnému úvodu Vlk.

Na začátku druhé třetiny se Mora přiblížila rozdíl dvou branek. Radim Kucharczyk naservíroval puk před bránu Petru Polodnovi a s Hanáky to na severu Čech vypadalo hned lépe. Jenže na Salfického do konce druhé třetiny již Kohouti nevyzráli.

Druhá polovina zápasu přinesla vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách, Olomouc se snažila ve třetí třetině dotáhnout na jednobrankový rozdíl, ale Dušan Salfický byl proti.

Naopak Lvi deset minut před třetí sirénou skórovali popáté. Vobořilovu střelu za sedlářova záda dorazil František Mrázek a bylo rozhodnuto.

„Když jsme snížili na 4:2, tak jsem měli další šance, které jsme bohužel nevyužili a potom jsme dostali pátý gól a už se to utkání dohrávalo,“ hodnotil druhou polovinu utkání Vlk, který chválil gólmana Sedláře, který naskočil za nepříznivého stavu do rozjetého zápasu.

„Musím říct, že Dalibor Sedlář se toho zhostil velice dobře.“

Mora tak po deseti zápasech okusila hořkost porážky v normální hrací době. Na ledě prvního Ústí doplatila na špatný start do zápasu a veze si domů porážku 2:5.

„Já ani nevím v kolika zápasech jsme za sebou bodovali. My na tohle nehrajeme. Říkáme pořád, že chceme sbírat body v každém zápase a dneska to bohužel nevyšlo,“ řekl závěrem olomoucký kouč Vlk.

V dalším kole zajíždí Kohouti ve středu na led Tábora.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Olomouc 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)

Branky: 2. Kloz (Janků, Klobouček), 3. Mikulík (Pšurný R., Pšurný M.), 6. Šagát (Pšurný R., Pšurný M.), 15. Heřman (Němeček, Hovorka), 50. Mrázek (Vobořil) – 16. Davídek (Ministr), 22. Polodna (Kucharczyk). Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváků: 2215.

Ústí: Salfický – Pojkar, Němeček, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Sklenička, Gýna – Heřman, Šagát, Hovorka – Kloz, Hanzl, Janků – Dragoun, Pajič, Mrázek – Pšurný R., Mikulík, Pšurný M. Trenér: Petr Rosol.

Olomouc: Žigárdy (6. Sedlář) – Mikel, Bartoň, Nedbálek, Janáček, Ondrušek, Lhotský, Paška, Staněk – Davídek, Ministr, Černý – Polodna, Brančík, Kucharczyk – Zbořil, Čuřík, Haluza – Mikša, Zábranský, Rác. Trenéři: Petr Vlk, Petr Fiala.