Sérii hodně ovlivnil již první zápas na západě Čech. Mora měla velkou převahu, nastřelila tři tyčky a nakonec prohrála gólem v prodloužení, který padl při plzeňské přesilovce nařízené za příliš mnoho hráčů na ledě.

„To už byl klíčový moment celé série. V prodloužení jsme trefovali tyče a Plzeň vyhrála. Domácí si navíc uvědomili, že musí přidat," řekl Zdeněk Venera.

A odveta taky podle toho vypadala. Indiáni přitrvdili a Kohouti měli velké problémy.

„Domácí hráli lépe a vedení 2:0 jim dodalo klid," přiznal Zdeněk Venera.

První olomoucký zápas se změnil v plzeňskou exhibici. Extraligové play-off se na Hanou vrátilo po dvaceti letech, jenže škodováci domácí zostudili debaklem 8:1.

„V tomto zápase se promítla pohoda Plzně. Do branky jim napadalo vše a u nás se projevila křečovitost," okomentoval třetí duel olomoucký kouč.

Po výhře opět problémy s koncovkou

Kohouti se první výhry dočkali na čtvrtý pokus, když doma vyhráli 2:1. Pak ale v Plzni stejným poměrem prohráli a bylo po sezoně.

„Ve čtvrtém zápase to bylo buď a nebo. V úterý se pak opět projevily naše problémy s koncovkou," shrnul čtvrtfinále Zdeněk Venera.

Celou sérii ovlivnilo zranění obránce Pavla Skrbka, který odstoupil po potyčce s plzeňským obráncem Kudročem.

Olomoucká opora je přitom pro tým důležitá jak v defenzivě, tak při řízení přesilovek.

„Kromě Pavla navíc chyběli ještě další dva obránci Alex Rašner a Tomáš Valenta. Velkou část sezony promarodil Kuba Matai a v play-off chyběli i Honza Knotek a Mara Laš," připomněl Zdeněk Venera další absence.

Chyběli hráči z první lajny

Týmu chyběli především Knotek s Lašem.

„Byli to hráči z první lajny, jedni z mála, co něco v produktivitě vytěžili. Jinak jsme v útoku neměli sílu," posteskl si Zdeněk Venera.

Právě větší efektivita v koncovce nejvíc chyběla olomouckému trenérovi.

„To byl náš hlavní problém. V play-off jsme dali šest gólů a z toho dva góly při power play. Síla v útoku není," musel přiznat Zdeněk.

Tyto problémy přitom Hanáky provázely po celou sezonu.

„V extraligových statistikách jsme měli nahoře jediného hráče a to byl gólman. V produktivitě jsme ale v popředí neměli nikoho," upozornil Zdeněk Venera.

Na možnosti klubu je to úspěch

Vedení klubu tak má přes léto jasný úkol: najít střelce.

„Bude ale záležet na tom, kdo bude k mání a za jakých podmínek," připomněl Zdeněk Venera, že klub hospodaří s nejskromnějším rozpočtem.

Letní změny v kádru zatím nechce nijak komentovat.

„Ještě je hodně brzy. Řada hráčů jedná s vedením o nových smlouvách. Záleží na tom, jak vše dopadne. Tyto věci neovlivním," podotkl Zdeněk Venera.

V hodnocení celé sezony na Hané převládá spokojenost. Před sezonou si totiž představitelé klubu dávali za cíl, vyhnout se baráži.

„V porovnání s loňskou sezonou a možnostmi klubu je to úspěch," dodal Zdeněk Venera.