Hanáky povzbudil úterní obrat se Zlínem, který porazili 3:2. Ani při venkovních zápasech by extraligový nováček nemusel být bez nadějí na bodový zisk.

Hrajeme nyní dvakrát venku a nejsme bez šancí ani v Brně a v Pardubicích. I v Třinci jsme byli do poloviny utkání pořád blízko bodům," připomněl olomoucký trenér Jiří Dopita první venkovní zápas, v němž se jeho tým držel do poloviny utkání.

Kohouti se však v úterý přesvědčili, že na bodový zisk mohou pomýšlet pouze při stoprocentním přístupu.

„Pokud budou hráči plnit taktické pokyny, můžeme hrát s každým," domnívá se Dopita.

Hanáci s oběma nejbližšími soupeři hráli v přípravě. Zatímco s Kometou dvakrát prohráli 1:3 a 1:4, perníkáře porazili 4:0 a 3:2 po samostatných nájezdech.

„Jenže do prvního zápasu Pardubice nasadily juniorku a v odvetě nehrály extraligový hokej," připomněl obránce Jiří Ondrušek, že tyto výsledky se musejí brát s velkou rezervou.

Kometa úspěšná na půl

Brněnští hokejisté v dosavadních třech kolech odehráli jen dva zápasy. Domácí premiéru se Zlínem totiž předčasně ukončila mlha. Z venkovních zápasů Kometa vytěžila tři body, když vyhrála v Liberci 5:3 a podlehla Vítkovicím 1:3.

Na severu Moravy však tým přišel o útočníka Vojtěcha Němce, nejproduktivnějšího hráče loňské sezony, který zápas nedohrál.

„Proti Olomouci nejspíš nebudu hrát. Potom se uvidí podle lékařů," poznamenal Němec.

Oproti tomu Pardubice mají ze tří zápasů šest bodů. Východočeši prohráli v Třinci 1:2, ale pak zdolali Mladou Boleslav 4:3 a Slavii Praha 4:2.