Za svůj tým by se druhý neproduktivnější hráč první ligy i porval. „Kdyby na to došlo, problém bych s tím neměl,“ jeho výstraha míří k bývalému hráči Mory ve službách Sarezy Hubáčkovi.

Rozhovor


* Po padesáti minutách by na vás už nevsadil ani milovník vysokých kurzů. Kde hledat hlavní důvody olomouckého zmrtvýchvstání?


Zápas byl upracovaný. Myslím si, že vůbec neodpovídal tomu, co jsme hráli doma s hůře postavenými týmy. Asi to vyplynulo z toho, že se hrálo o druhé místo, o velmi důležité body. Bylo to takové úporné. Oni hodně bránili, nechodili napadat. Čekali na nás až ve středním pásmu a pak se tam těžko dostává. Navíc jsme si nechali dát první dva góly, kdy jsme nepokryli dorážejícího hráče. Byl to hloupý začátek, od kterého se to odvíjelo. Vedli amy jsme se evidentně trápili.

* Nevstoupili jste do utkání poněkud vlažněji?

Já si to nemyslím. To právě vyplynulo z toho, že oni hráli hodně dozadu. Někteří hráči, slyšel jsem pokyny z jejich střídačky, nesměli vůbec do útoku. Chodil tam jeden, zbytek čekal. To je pak strašně těžké. Z toho plynula naše špatná hra.

* A také nervozita. Vypadalo to, že s Hubáčkem shodíte rukavice. Co vás tak vytočilo?

To ne. Mladý Hubáček dohrával hráče, když ležel na zemi. To jsou takoví hrdinové, kteří když hráli tady, tak měli v kalhotách. Teď, když mají pod sebou hráče a vedle sebe spoluhráče, začnou dávat krosčeky ležícímu hráči na záda. Trošku jsem ho jel srovnat. Nechtěl jsem se rvát, ale samozřejmě by nebyl problém, pokud by shodil rukavice on. Toho bych se nebál.

* Patříte ke klíčovým hráčům Mory. Obrat jste načal i dokončil, cítil jste, že je potřeba vzít odpovědnost na sebe?

Letos hrajeme dobře týmově. Není žádný problém, když nedá gól první nebo druhá lajna. Branky střílí i třetí se čtvrtou. Nikdo to tam nechodí jen odbránit, každá lajna si věří. Formace jsou skoro vyrovnané.

* Prohrávat deset minut před koncem o tři branky a vyhrát. Už se vám to někdy podařilo?

Ale jistě. Je mi skoro třiatřicet, ta kariéra je dlouhá. Zažil jsem to i z opačné strany, kdy jsem o ty zápasy přišel. Není to nic příjemného, ale stává se to. Zvlášť v hokeji. Ve fotbale je to těžké, ale v hokeji to není nemožné.

* Vítězná branka byla po odrazu od mantinelu třešničkou na dortu, že?


Ale jo, odrazilo se to od plexiskla. Ale dobře jsme to sehráli. Škoda, že to Křižákovi lítalo všude možně.(úsměv) Mohlo mu to spadnout už před koncem. Za dva body jsme rádi. Jsou perfektní.

* Mora je oproti minulé sezoně k nepoznání. Čekal jste takový vstup do soutěže?

Tak Olomouc je k nepoznání, ale jsou tady čtyři lajny, které v létě tvrdě zapracovaly na fyzičce. Obránci dostali šanci a chytli ji za pačesy. Týmový duch, který tady trenéři zavedli, se odráží v to lepší.

* Prospívá týmu i to, že má dva kouče?

Určitě. Letos dostali šanci dva trenéři, vždy tady byl jen jeden. Pokud je trenér sám,má to složité. Musí hlídat útočníky, beky. Vjednom je to i v první lize těžké zvládat.