Ministr se dvakráttrefil i ve středu v derby v Prostějově. A Olomouc mohla vyhrát 5:3. I dnes v utkání o první místo proti Kometě na něj bude tým spoléhat. „Chceme na vedoucí příčku zaútočit,“ říká Ministr.

Ve středu Mora zvítězila v Prostějově. Ale lehké to být nemohlo, třikrát jste prohrávali.

Nebylo tam nic moc nasazení ani z jedné strany, oba týmy se trošičku trápily. Domácí měli od půlky zápasu výhodu díky přesilovkám pět na tři po našich hrubých chybách. Ale nevyužili je a to rozhodlo. My jsme naopak při hře pěti proti čtyřem hned dvakrát skórovali a hlavně tímhle otočili nepříznivý vývoj. Spíš už jsem si myslel, že utkání půjde do prodloužení, takže za tři body jsme moc rádi.

Měli jste po nepovedeném duelu s Třebíčí větší motivaci?

Od trenérů jsme dostali takové příkazy, že musíme vyhrávat co nejvíc zápasů minimálně k udržení druhého místa v tabulce. Tak jsme se tím řídili a šli za vítězstvím, protože každý získaný bod je dobrý. A co se týče toho utkání proti Třebíči, nedostali jsme v něm žádný kotel. Při prohře jedna dva nám nevycházely přesilovky, což se teď s Prostějovem dokonale otočilo.

Hra v početní převaze tedy rozhodla?

Jednoznačně. Jak už jsem řekl, nám vůbec nevyšel začátek, rychle inkasovaný gól mančaft rozhodil. Na nohy nás postavily právě přesilovky a také přeskupení formací. I mně osobně změny v sestavě pomohly, o čemž svědčí dvě vstřelené branky.

V prvním kole play–off už budete mít s jistotou volno. Zkusíte ještě zaútočit na vedoucí Brno?

Určitě ano, zvlášť když Kometě se poslední dobou moc nedaří, teď znovu prohrála, a my tak na ni ztrácíme jen dva body. Navíc hrajeme s Brnem doma, což je ideální příležitost přeskočit je v tabulce. Jít do vyřazovacích bojů z prvního místa by bylo pěkné.