Domácí opět nastoupili bez řady nemocných a zraněných hráčů.

Na šance si diváci museli počkat až na konci první třetiny. Nejprve ránu Haase zlikvidoval Přikryl, ale o několik sekund později už nic nezmohl s dorážkou Vodného.

Gól Moru pokropil živou vodu. Kohouti navíc zužitkovali dvojnásobnou přesilovku, když Kucharczyk dorážel ránu Bartoně od modré.

„Udělali jsme školácké chyby a soupeř trestal,“ zlobil se litoměřický kouč Jindřich Setikovský.

Hosté byli zcela neškodní a zdálo se, že Hanáci bez problémů získají tři body.

Jenže Mora polevila a v závěru druhé třetiny z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Po rychlém výpadu se k tyči trefil Lenc a bylo to 2:1. Litoměřice využily vůbec první šanci v utkání!

„Od druhé třetiny jsme pomalu nevystřelili na bránu,“ upozornil olomoucký trenér Jan Tomajko.

Hosté se navíc dočkali vyrovnání. Hašek v přesilovce sice vůbec netrefil branku, jenže puk skončil na hokejce Loskota a ten po objetí branky zasouval do prázdné.

A mohlo být ještě hůř! Evanovu střelu od modré však zastavila tyč. Když v závěru Mora nevyužila dvojnásobnou přesilovku, muselo se prodlužovat.

Hned na začátku nastaveného času prázdnou branku netrefil Bartoň. Rozhodovaly tak až nájezdy. V nich uspěl až ve čtvrté sérii Kucharczyk a rozhodl tak o výhře Mory.

„Rozhodily nás přesilové hry, které jsme odehráli strašně. Za dva body můžeme být vzhledem k vývoji zápasu rádi,“ přiznal Tomajko.

HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 3:2 SN (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Vodný (Kucharczyk, Haas), 20. Kucharczyk (Bartoň, Kolouch), rozh. náj. Kucharczyk – 35. Lenc (Gengel), 47. Loskot (Hašek).

Rozhodčí: Würtherle – Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 1028.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Staněk, Janáček, Kotvan, Vrána, Horák – Kucharczyk, Kolouch, Kucsera – Selingr, Marosz, Zbořil – Rác, Herman, Šlahař – Haas, Vodný.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Dudáš, Holomek, Martinka, Vobořil, Kříž, Evan, Ketner, Smetana – Rindoš, Šinágl, Novák – Loskot, Kafan, Hašek – Horčička, Slížek, Tvrzník – Lenc, Rudovský, Gengel.