"Brzy bych chtěl Western Hockey League zase hrát. Pokud to klapne, po šampionátu se vrátím do zámoří, konkrétně do Tri-City. Zájem mělo víc klubů, ale já to nechal na agentovi. Vypadá to právě na Tri-City. Říkám si, že to pro mě bude dobré řešení,“ řekl Meidl vrozhovoru pro server hokej.cz.

Návrat za oceán ale nebude pro důrazného útočníka jasnou záležitostí. Před sezonou totiž podepsal tříletou smlouvu vOlomouci. „Radek Meidl by se rád vrátil do Ameriky, ale má unás podepsanou smlouvu. Museli bychom ho uvolnit,“ upozorňuje Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

Zatím není vůbec jasné, jestli Meidl tuto sezonu dohraje vprvoligové Olomouci nebo vzahraničí. „Nic není domluvené. Zatím neumím odpovědět na to, kde sezonu dohraje. Záleží na jednání sjeho agentem a domluvě shráčem. Meidla jsme ale vlétě koupili ze Sparty a má unás platnou tříletou smlouvu,“ uvedlFürst.

Radek Meidl měl velmi dobrý vstup do sezony, když se usadil ve druhém útoku. Vtéto formaci profitoval ze spolupráce sRichardem Brančíkem a Janem Tomajkem. Po odchodu Tomajka do extraligového Kladna se však Meidl přestal pravidelně prosazovat vkanadském bodování.

Volomouckém klubu však bude nadále pokračovat bek Michal Nedbálek, který do Mory vprosinci přišel na měsíční hostování zdruholigového Hodonína. „Jeho hostování bylo prodlouženo do konce ledna. VHodoníně zároveň zůstávají Zapletal sKneblem,“ poznamenalFürst.

Právě na konci ledna končí přestupové období vhokeji. Dojde ještě během tohoto měsíce ke kádrovým změnám vMoře? „Je to možné, teď na to ale neodpovím. Záleží na tom, jací hráči se na trhu objeví,“ dodalFürst.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika