Ten v minulých duelech postrádal Alexe Rašnera, Tomáše Dujsíka, Petra Koloucha, Lukáše Kucseru a Petra Strapáče. Jak kouč naznačil, marodka by se nyní měla vyprazdňovat. Pro Hanáky jenom dobře.

„Když hrajeme v plné sestavě, dokážeme být silní. Každopádně hráči, kteří naskakují místo stálých členů základní sestavy, kvalitu mají. Pět marodů je bez debat komplikace. Kluci se však do toho už pomalu ale jistě dostávají,“ nastínil Zdeněk Moták na klubovém webu.

Velkou komplikací by však pro Moru mohla být absence Davida Krejčího, který se dle očekávání objevil v tolik diskutované olympijské nominaci. Soutěž se totiž dost možná přerušovat nebude.

„To je otázka. Tlaky mohou být jakékoliv, takže vůbec nebudu dopředu spekulovat,“ pokrčil trenér rameny. „V každém zápase máme hodně zraněných hráčů. Častokrát až těsně před utkáním lékař rozhoduje, kdo vlastně nastoupí. Když se vrátím k Davidovi, tak alternativu za něj v hlavě máme, ale ono to může být nakonec úplně jinak,“ doplnil trenér.

Taktika a přesilovky

Teď už se Kohouti musí naplno koncentrovat na úterní duel v Pardubicích. A mají co napravovat. Po porážce 0:2 s Kladnem měli času na trénink dost. Nedělní utkání s Třincem bylo odloženo.

„Od středy trénujeme naplno. Dbáme na taktické věci, které musíme dostat do hry. Potřebujeme, aby další zápasy byly úspěšné,“ má jasno Moták.

Hanáci tak trénovali hlavně přesilovky a oslabení. „Hra v nerovnovážném počtu hráčů na ledě ty zápasy mnohdy rozhoduje. Pracujeme nejen na klasických početních výhodách, ale také na hře 5 na 3 nebo 4 na 3,“ zmínil lodivod.

Na závěr prozradil, že velkou radost mu udělal vydařený návrat Branislava Konráda do olomoucké klece po nepříjemném zranění.

„Rodina a hokej jsou pro něj vše. Vrátil se do toho skvěle. Má vysokou úspěšnost, ale zároveň na to potřebujeme navázat i ve statistice vstřelených branek. Těch zápasů, ve kterých jsme vstřelili jeden nebo žádný gól, je poměrně hodně. Na výborné výkony Braňa prostě potřebujeme navázat i kolektivním výkonem,“ uzavřel Zdeněk Moták.