Zápas pro Hanáky začal katastrofálně. První střela hostů skončila za zády Kameše. Mora se ale rychle oklepala a hned první přesilovku přesilovku využila, když se v premiérovém zápase trefil Mikel.

Hned na začátku druhé třetiny Kohouty do vedení poslal Davídek, který po buly zůstal sám před brankou. O chvíli později Řípa trefil břevno.

Domácí se gólů dočkali ještě před druhou sirénou. Nejprve v přesilovce pět na tři po rychlé kombinaci přesně zamířil Ministr. V pokračující početní výhodě třígólový náskok zajistil Smejkal.

Hosté se však do zápasu vrátili gólem v přesilovce. O necelé dvě minuty později šibenici vymetl Drábek a zápas se změnil v drama.

Benátky dvě minuty před koncem odvolaly gólmana. Když se Davídek od modré netrefil do prázdné branky, Hanáci se štěstím přečkali závěrečný tlak.

„Škoda dvou inkasovaných gólů na začátku třetí třetiny. Potřebovali jsme už klidnější zápas. S body a hrou ve dvou třetinách můžeme být spokojeni,“ hodnotil olomoucký trenér Petr Vlk.

HC Olomouc – Benátky n. J. 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Mikel (Ministr, Smejkal), 21. Davídek, 37. Ministr (Brančík, Smejkal), 38. Smejkal (Ministr, Řípa) – 4. Drábek (Vantuch , Dušek), 45. Nevyhoštěný (Drábek), 47. Drábek (Kopic). Rozhodčí: Kočí – Machálek, Škach. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:1. Diváci: 500.

Olomouc: Kameš – Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň, Štach, Žajgla, Mikel. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Benátky n. J.: Stejskal – Drábek, Kajínek, Lukáč, Pavlů, Tondr, Kolmann, Hrach, Procházka, Dušek, Vantuch, Kopic, Skořepa, Weiss, Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný, Hruška, Havel, Jech. Trenéři Vladimír Čermák a Luděk Škaloud.