Rodák ze Zlína se s vedením Mory domluvil na svém působení na Hané do konce extraligového ročníku.

„V šatně je obrovská pohoda a v týmu je bojovný duch," všiml si po prvním tréninku Tomáš Rachůnek.

Proč jste se rozhodl pro angažmá v Olomouci?
Hned den nebo dva po tom, co jsem skončil ve Slovanu, se Olomouc ozvala. Já jsem neváhal ani chvíli, protože letos hraje tým výborně a mám to kousek z domova, takže jsem nepřemýšlel ani chvilku.

Objevily se i jiné nabídky?
Něco se ukazovalo, ale nechtěl jsem čekat a rozhodl jsem se takto. Doufám, že to byla správná volba.

Nebyl také zájem ze strany Zlína, který je v extralize na posledním místě?
O tom bych se nerad bavil. Ať si o tom udělá obrázek každý sám.

Proč vám nevyšla angažmá v týmech KHL Novokuzněcku a Slovanu Bratislava?
V Novokuzněcku jsem skončil asi po třech měsících. Když jsem se vracel, tak jsem měl nějaké nabídky z extraligy, ale ještě se ukázal Slovan, že bych tam mohl jít na měsíční zkoušku, ale bohužel jsem tam nedostával tolik prostoru, abych mohl nějak přesvědčit a zůstat v týmu, takže to dopadlo takto. Teď jsem tady a budu dělat všechno pro to, abych mančaftu pomohl.

Byl jste zklamaný, když se vám ruská štace nepovedla podle představ?
Určitě to pro mě bylo zklamání, ale vzhledem k tomu, jak se tam ta situace pro mě vyvíjela, tak to možná byla lepší varianta, než tam vysedávat celou sezonu.

Jak se těšíte na návrat do extraligy?
Samozřejmě se těším, česká extraliga je jedna z nejlepších soutěží v Evropě. Hrozně se těším, obzvlášť teď s Olomoucí, jak říkám, mám to kousek z domu, a i když jsem tady zatím chvíli, tak v šatně to vypadá, že je obrovská pohoda a vládne tam bojovný duch, takže jsem hodně spokojen.

Už máte představu o tom, s kým byste měl hrát v útočné formaci?
Zatím ne, ani jsme se tady kvůli té kalamitě nesešli všichni na tréninku, takže ještě uvidíme.

Je to pro vás překvapení, že Mora figuruje po polovině základní části na sedmé příčce tabulky?
Já jsem s tím docela počítal, že to tak nějak bude vypadat, protože tým opravdu hraje s velkým nasazením a pro hodně extraligových soupeřů je to nezvyk, když to někdo dohrává, hraje hodně agresivně, nepříjemně a nevypustí žádný souboj.

Tady se o tom nechte příliš mluvit nahlas, ale po vydařeném začátku sezony má tým dobré šance na postup do play-off. Přišel jste s tím, že si jej chcete zahrát?
Určitě si chceme zahrát play-off, to si chce zahrát každý, ale ještě zbývá přes dvacet zápasů, takže nic není hotové. Ale nakročeno je dobře.

TOMÁŠ RACHŮNEK

Post: útočník
Narozen: 26. února 1991 ve Zlíně
Věk: 23
Výška: 183 cm
Váha: 88 kg
Hůl: pravá
Kariéra: Zlín, Vsetín, Sault Ste. Marie Greyhounds (OHL), Plzeň, Znojmo, Sparta Praha, Chomutov, Lev Praha, Sparta Praha, Metallurg Novokuzněck, Slovan Bratislava (KHL).