Vzpomeňte si na dva roky starou vzájemnou sérii z předkola play off. Olomoučtí hokejisté úvodní domácí zápas nečekaně prohráli 1:2, ale v odvetě Hanáci soupeře z Kotliny smetli 7:2.

Hosté debakl neunesli. Neustále diskutovali s rozhodčími, vyprovokovali hromadnou bitku, několikrát prostřídali gólmany a v poslední třetině dokonce odešli do kabiny, aby se o chvíli později vrátili.

„Chtěli jsme divákům ukázat úplně všechno, co se dá v hokeji vidět. Doufám, že jste si to užili,“ řekl tehdy po zápase brodský trenér Petr Novák, který Rebel vede i nyní.

Bylo to divadýlko, které Rebelu nijak nepomohlo. Další dva zápasy na domácím ledě prohrál (2:5 a 0:1) a vypadl. Mora však poté ve čtvrtfinále proti Kometě nevyhrála ani zápas.

A co letos? Věřím, že Mora přes Rebel přejde.

V semifinále narazí na ústecké Lvy, na něž se letos Kohoutům nadmíru daří. Ze čtyř vzájemných zápasů olomoučtí hokejisté tři vyhráli a oba na severu Čech.

Kohouti mají letos velkou šanci otevřít finálovou bránu. Věřím, že se to podaří a vypukne bitva o extraligovou baráž s bohatým Chomutovem.

Třeba bude všechno jinak.

Ale jedním jsem si jistý. Olomoučtí fanoušci budou zase žít hokejem a na chátrajícím stadionu nebude zima.

Tak se bavte.

Marek Palatka
sportovní redaktor Olomouckého deníku