Favorizovaní Kohouti ve čtvrtfinále vedou 3:2 na zápasy a v případě výhry v úterním šestém zápase sérii ukončí.

Litoměřický led je zatím pro Moru zakletý.

V obou zápasech favorit prohrál po samostatných nájezdech. Trenér Jiří Dopita věří, že se tato situace už tentokrát nebude opakovat.

„Vždycky se snažíme vyhrát v normální hrací době. V Litoměřicích jsme neodehráli špatná utkání a věřím, že napotřetí to tam zvládneme," je přesvědčen olomoucký kouč.

Žádný komplex Hanáci nemají ani z případných nájezdů.

Olomoučtí střelci přitom neproměnili již sedm samostatných nájezdů. Mimo šesti pokusů po prodloužení na severu Čech se proti Královi v neděli neprosadil ani Pekr z trestného střílení.

„Nájezdy jsou loterie a nám to zatím nevyšlo. Kdyby k tomu došlo potřetí, tak to zvládneme," věří Dopita, že předchozí litoměřické zápasy se už nebudou opakovat.

Olomoučtí hokejisté v neděli severočeského soupeře deklasovali 6:0.

Jenže Kališníci už potvrdili, že se předem nevzdávají a z výrazných porážek se dokážou bleskurychle oklepat.

„Série je stále otevřená. Musíme ještě jednou vyhrát," má se Dopita na pozoru.

Z litoměřických porážek si chce vzít poučení. Jedním z receptů je zasypat gólmana Krále kanonádou střel.

„Chceme častěji střílet. Ve druhém litoměřickém zápase jsme po šťastném gólu přestali střílet a hráli jsme často v oslabení. To už nechceme opakovat," poznamenal Dopita.

Do sestavy by se už po zranění mohl vrátit útočník Michal Vodný, ale olomoučtí trenéři dají příležitost vítězné sestavě.

„Pátý zápas jsme vyhráli, nikdo se nezranil, takže sestavu měnit nebudeme. Vodný by už každou chvíli mohl naskočit do sestavy. Za této situace to ale hrotit nebudeme," dodal Dopita.