Rádi by na to navázali dnes doma, kde od 18 hodin hostí brněnskou Kometu. Mají jí co vracet, necelé dva týdny zpět totiž na jihu Moravy schytali vysokou porážku 1:5.

„S Kometou potřebujeme dobře vstoupit do zápasu a dát si pozor na vyloučení,“ varuje v rozhovoru pro web Mory její útočník Lukáš Kucsera, který právě z Brna přišel do Olomouce.

„Pro mě to není nijak zvlášť speciální zápas, myslím, že na to jsou u nás jiní adepti,“ zmiňuje.

Dres Komety totiž oblékal jen jednu sezonu, zato třeba Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Vilém Burian nebo aktuálně nejproduktivnější Hráč Mory Jan Káňa za Brno odehráli víc zápasů.

KOMETA V TABULCE NEZVYKLE NÍZKO

Kdo by se dnes podíval na tabulku a neznal výsledky předchozích kol, mohl by si pomyslet, jestli na ni nezírá vzhůru nohama. Kometa, jeden z tradičních favoritů na titul, totiž není ve formě a v tabulce ji aktuálně patří až dvanáctá příčka.

„Na tabulku bych se úplně nekoukal, protože mají velmi kvalitní tým a půjdou do toho maximálně naplno,“ konstatuje Kucsera.

Brňané prohráli poslední čtyři zápasy, ani v jednom se navíc nezmohli na víc než jednu branku. Naposledy doma nestačili na lídra tabulky z Třince (1:3).

„Dělali jsme, co jsme mohli, pro to, abychom zápas zvrátili, ale bohužel nejsme v koncovce moc efektivní,“ povzdechl si po utkání s Oceláři asistent trenéra Komety Jiří Horáček.

Kohouti by se výhrou mohli z desáté příčky posunou až na osmou.