Středočeský tým je sice až na dvanáctém místě prvoligové tabulky, ale na konci minulého týdne klub měnil trenéry. Davida Volka, který přešel do Sparty, nahradil dosavadní kouč sparťanských juniorů Richard Žemlička.

Berounští hokejisté tak mají o motivaci postaráno.

„Bylo vidět, že kluci chtějí a byl tam elán, což je základní prvek, který je potřebný k dobrému fungování mančaftu. Je to pro mě také výzva, jestli jsem schopný trénovat chlapy. Bude to otázka času, ale já pevně doufám, že to spolu s Karlem Najmanem zvládneme,“ řekl Žemlička pro berounský web.

Olomoučtí hokejisté však mají formu, což by měli proti středočeskému týmu potvrdit. Moře však bude chybět obránce Vyrůbalík a s největší pravděpodobností naposled dres s Kohoutem oblékne útočník Korhoň, kterému končí měsíční hostování z Komety Brno.

Utkání by pro olomoucké fanoušky mělo být zajímavé i vzhledem k tomu, že v hostujícím dresu by měl nastoupit odchovanec Mory Lukáš Luňák.

Medvědům se v této sezoně venku vůbec nedaří, když ze sedmi zápasů vytěžili pouze pět bodů. S touto bilancí jsou nejhorší v celé první lize.

Klub je farmou Sparty, a tak se v Berouně rozehrává řada mladých hráčů extraligového celku. Zkušeným tahounem je však obránce Jaroslav Nedvěd. V brance nejvíce minut odchytal sparťanský gólman Petr Přikryl. V úvodním vzájemné zápase Mora v Berouně vyhrála 3:1.

Utkání 17. kola první hokejové ligy mezi HC Olomouc a Berounskými Medvědy začíná na olomouckém zimáku ve středu v 18 hodin.