Sparta, to je lákadlo pro fanoušky i samotné hráče. „Jsme prvním rokem v extralize, takže se těšíme na každého soupeře. Vzhledem 
k tomu, že je to v televizi, tak nám to asi nějaké diváky ubere. Věřím, že Sparta lidi přiláká," řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Kohouti první vzájemný zápas na soupeřově hřišti prohráli 1:3. Teď Mora drží velmi dobrou formu, když 
z posledních sedmi zápasů šest vyhrála. Bez šancí by nemusela být ani proti favoritovi.

„Pokud budeme hrát na svoje možnosti, pak můžeme být úspěšní," uvědomuje si Petr Fiala.

Zároveň si cení momentální formy. „Je dobře, že stále držíme výkonnost na nějaké úrovni. Velmi důležité je i to, jak k tomu kluci přistupují. Děláme body a jedinou chybou by bylo polevit. Určitě vím, že kluci udělají pro úspěch všechno," poznamenal olomoucký kouč.

I když Sparta už nepředstavuje takového suveréna jako před rokem v základní části, stále patří k největším favoritům. „S Litvínovem, Hradcem a Třincem patří do čtveřice silných týmů. Tato mužstva si drží hodně dobrou výkonnost," konstatoval Fiala.

Olomoučtí hokejisté nastoupí ve stejné sestavě jako ve středu v Liberci. „Tomáš Houdek má ještě určité problémy a hrát nebude," dodal Fiala.

Sparta se drží na čtvrtém místě, ale v tabulce venkovních zápasů je druhá. Tým tentokrát netáhnou jako před rokem lídři (útočníci Petr Ton a Jaroslav Hlinka).

Bodování je rozloženo na vícero hráčů. Klubové produktivitě překvapivě vládne obránce Adam Polášek (3 góly + 12 asistencí). Přes deset kanadských bodů se ale dostalo dalších osm hokejistů. 
V brance je překvapivou jedničkou Filip Novotný, který ze sestavy vytlačil slovenského reprezentanta Rastislava Staňu.