Lukáš dal o sobě hlasitě vědět v posledním utkání Olomouce s Ostravou (3:2), když vstřelil gól a na další dva přihrál. "Já jsem malej, ale šikovnej," platí v tomto případě pohádková věta. Čeká Luňáka i pohádková kariéra?

Rozhovor


* Tři body, tomu se říká povedený zápas.

Tak samozřejmě. Myslím, že mi ten zápas hodně vyšel. Trenéřimi dali příležitost ve druhé lajně po boku Brančíka. Bylo to znát, těmi přihrávkami mě nacházel. Ale říkám, byl to celkově povedený zápas, i když závěr byl infarktový.

* Zato začátek jste zaspali.

Asi jsme začátek podcenili, mysleli jsme si, že to půjde samo, ale tak to bohužel v hokeji není. Druhou třetinu jsme začali líp bruslit a už to bylo znát.

* Tři body je váš nejproduktivnější počin v mužském hokeji?

To určitě. Trenér mi dával hodně příležitostí, protože se v průběhu první třetiny zranil Jirka Ondráček. Chodil jsem do druhé lajny a s Ríšou Brančíkem i Peťou Žajglou jsem si výborně rozuměl. Klapalo to.

* Jste vítězi skupiny Východ. Je to pro play-off ale až tak podstatná výhoda?

Pro sebevědomí těch hráčů je to určitě výhoda, protože minulá sezona nebyla vůbec dobrá, což se podepsalo i na psychice. Obměna kádru tady na ten rok nebyla až tak obrovská, ale myslím si, že po psychické stránce budeme teď výborně připravení.

* Kam tedy Mora letos v play-off dojde?


Chtěli bychom až do finále! Samozřejmě! (směje se) Postup do extraligy by byl nejlepší, ale uvidíme.

* Už se těšíte na vyřazovací boje?

Určitě budou plné stadiony, bude to nová situace, kterou jsem doposavad neznal. Uvidíme. Záleží, jestli mi trenéři budou dávat příležitost, jestli budu hrát častěji, nebo budu ve čtvrté lajně. Každopádně já jsem rád za každou šanci. Záleží také, jak se uzdraví zranění hráči Jirka Ondráček nebo Milan Ministr, který měl problémy s ramenem. Uvidíme, jak play-off dopadne.

* Olomouc nejde do play-off v roli outsidera, ale favorita. Očekávání budou tedy veliká. Není to svazující?


Tak samozřejmě. Týmse naučil vyhrávat, věří si a je v němpohoda. Očekávání jsou veliká, ale nechceme se přeceňovat. Musíme jít zápas od zápasu.

* Nastupujete také ještě v juniorské extralize, tam se Olomouci ale nedaří a má záchranářské potíže. Jak vnímáte boj na dvou frontách?

Tam je to zase odlišné, protože v juniorce jsem na ledě v podstatě dvacet dva minut. V mužích to je jak kdy, někdy jen tři nebo čtyři minuty. Juniorka každopádně postoupí do play-off! Jsme sice sedmnáctí, máme jedno místo na play-off, ale čtyři zápasy do konce a všichni soupeři jsou hratelní. Ještě můžeme klidně skončit třeba jedenáctí.

* A nebo hrát baráž o záchranu. Tuhle variantu si ale očividně nepřipouštíte, že?


Ne. Určitě play-off! Tým v juniorce může myslet na nejvyšší místa.

* Juniorská soupiska vypadá kvalitně, ale není slabší třeba proto, že tým dočasně opustil trenér Kamil Přecechtěl, aby zachránil dorostence?


Určitě nás to trochu rozhodilo. Dorostu se nedařilo, tak tam pan Přecechtěl musel odejít. Dorost zvedl, my jsme se s tím museli nějak poprat, i když bohužel to nějaké stopy na nás nechalo. Tréninky opět vede pan Přecechtěl, myslím si, že na to play-off budeme dobře připraveni.

* Jste členem reprezentace do dvaceti let, za kterou jste nastoupil na turnaji Pěti. Letos máte větší šanci v nově tvořícím se týmu prosadit?

Trenér Čech mi dával hodně příležitostí. Nemůžu si stěžovat, vytěžoval mě na maximum. Myslím, že celkově se mi ten turnaj vydařil. Z mojí stránky to byl určitě dobrý výkon, porvu se o to. Příští Vánoce je mistrovství světa a má příprava směřuje k tomu. Chci se co nejvíc prosadit v áčku a dostat se na šampionát, který je v Americe.

* Pomýšlíte i na draft?

Já tuhle cestu až tak nezvolil. Tady ten rychlý odchod do Ameriky mě neláká. Klidně budu hrát rád v Česku. A až jako hotový hráč, vzhledem k mojí muskulatuře, bych chtěl jít třeba až ve čtyřiadvacetiněkam jinam. Ale zatím mě to do zámoří ani nikam jinam vůbec netáhne.

Jan Dočkal