Pro hosty přitom utkání nezačalo dobře, když Haluza nešťastně puk usměrnil za Žigárdyho záda. Ještě do přestávky mohli Jihočeši zvýšit, ale olomoucký gólman svůj tým podržel.

Hned na začátku druhé třetiny štěstí přálo Hanákům. Domácí gólman podcenil Řípovu střelu a bylo vyrovnáno. V polovině utkání nejprve Slavík orazítkoval tyč, ale na druhé straně už byl úspěšný Ministr. Byl to jeho vůbec první gól v sezoně.

Vedení Moru povzbudilo a před píseckou brankou bylo rušno. Kucharczyk ani Brančík sice úspěšní nebyli, ale na 3:1 zvyšoval Bartoň. Skóre pak v 52. minutě uzavřel Vyrůbalík.

IHC KOMTERM Písek – HC Olomouc 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. V. Novák - 22. Řípa (Brančík, Černý), 31. Ministr (Bartoň, Polodna), 47. Bartoň (Brančík, Polodna), 52. Vyrůbalík (Bartoň, Ministr). Rozhodčí: Zubzanda - Flegl, Šperl. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 753.

IHC KOMTERM Písek: Jágr - Procházka, Kalečík, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, P. Novák, Vomela - S. Polodna, Nedvěd, Slavík, Pšurný, Kopecký, Kudrna, Plášek, Dragoun, V. Novák, Stejskal, Ferebauer, Mikšovský.

HC Olomouc: Žigárdy - Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Staněk - Kucharczyk, Ministr, Polodna - Černý, Brančík, Řípa – Pekr, Záhorovský, Zbořil – Szturc, Domin, Haluza.