Hanáky srazily především dva zásahy domácích v závěrečných minutách první a druhé třetiny.

V utkání měli domácí, kteří nastoupili v retro dresech s rudou hvězdou na hrudi, od začátku převahu, ovšem výborně chytající Kameš v olomoucké brance držel bezbrankový stav až do závěru první části.

Poté využil početní výhodu Mikšan.

Ve druhé třetině viděl vyprodaný stadion dvě branky. Nejprve skóroval Bakrlík, po něm dorážkou upravil na 3:0 Kostourek.

Svěřenci Vladimíra Kýhose tak přispěli k hladkému průběhu oslav výhrou a přerušili minisérii dvou porážek v prodloužení respektive po nájezdech.

Naopak Moře se dál nedaří, prohrála už šestý zápas v řadě.

Vladimír Kýhos (HC Kometa) : Jsme spokojení. Chci poděkovat celému mančaftu, protože jsme předvedli výkon, jaký by měl být v play off. Především nasazením a předvedenou hrou. Zároveň jsme prolomili takovou tu pověru, že když se něco slaví, tak se prohraje.

Petr Vlk (HC Olomouc) : My jsme do zápasu nevstoupili špatně, ale poté jsme měli spoustu vyloučených, z čehož vyústil tlak Komety. Také jsme udělali individuální chyby před inkasovanými brankami. Pak už jsme nenašli sílu s utkáním něco udělat.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Mikšan (Vondráček, Barus), 27. Bakrlík (Haluza), 39. Kostourek. Rozhodčí: Hribik - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200.

Kometa: Hylák - Kántor, Houdek, Zubíček, Mikel, Křetinský, Lhotský, Morava, David - Černý, Švagrovský, Brabenec - Sedlák, Klimt, Kýhos ml. - Vondráček, Barus, Mikšan - Haluza, Kostourek, Bakrlík.

Olomouc: Kameš - Kudělka, Kříž, Paška, Rýgl, Ondrušek, Nedbálek, Bartoň - Řípa, Ministr, Smejkal - Sršeň, Sakrajda, Bordowski - Zbořil, Brančík, Ondráček - Vlk, Davídek, Čuřík - Žajgla. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.