V dobré atmosféře, podpořené početným kotlem fandů Brna, viděli za tradičních 60 minut po góle na každé straně. Poslední čtvrtina Kohoutům nevyšla.

Při početní výhodě zasadil rozhodující úder Marián Morava, a když na trestnou lavici posléze usedlo i duo Vyrůbalík – Vlk, ukončil účet zápasu Houdek.

„Kometa má spoustu zkušených hráčů. Určitě je na čem pracovat,“ uvedl první poznatek z utkání trenér Olomouce Petr Vlk.

Už za 60 minut, ve kterých na 1:1 vyrovnával Michal Nedbálek po příhře Lišky, se ocitli Hanáci desetkrát na hanbě. To je velké číslo.

„Mohlo to pramenit i z únavy. Hodně se trénuje,“ domnívá se Vlk.

Olomoucký kouč po zápase chválil výkon gólmana Sedláře. „Doli chytal dobře. Odvedl dobrou práci. Jsme rádi, že se dostává do formy,“ prohlásil na adresu jeho výborných zákroků Vlk.

Utkání mělo oba trenéry Mory přesvědčit o tom, kdo si kontrakt zaslouží a kdo se s týmem rozloučí.

„Je brzo. Sedneme si k tomu. Dřív se to dozvědí hráči než novináři,“ reagoval Vlk.

HC Olomouc – Kometa Brno 1:3 (0:0, 0:1, 1:0, 0:2)

Branky a přihrávky: 53. Nedbálek (Liška) – 23. Haluza (Grmela, Kostourek), 73. Morava (Klimt), 79. Houdek (Zubíček, Zábranský). Rozhodčí: Minář. Diváci: 1000.

HC Olomouc: do 40. minuty: Sedlář – Kříž, Ostrčil – Ondrušek, Kudělka – Janáček, Staněk – Smejkal, Ministr, Řípa – Zbořil, Čuřík, Bordowski – Vlk, Sršeň, Meidl. Od 41. minuty: Sedlář (61. Slovák) – Vyrůbalík, Bartoň – Paška, Nedbálek – Jurdič, Koktan – Sakrajda, Venkrbec, Žajgla – Luňák, Liška, Davídek – Vlk, Sršeň, Meidl. Trenéři: Petr Vlk a Petr Fiala.

Kometa Brno: Štefl (41. Hylák) – Houdek, Mikel, Liška, Lukačovič, Kempný, Zítka, Vondráček, Brabenec, Švagrovský, Haluza, Kostourek, Polodna, Obdržálek, Hájek, Grmela, Protivný, Zubíček, Morava, Černý, Padělek, Klimt, Sedlák, Barus, Mikšan, Bakrlík, Zábranský, Kýhos.