„Jsem rád, že jsem tady,“ říká odchovanec Vsetína, který je v Moře na hostování do konce sezony. Věří, že v Olomouci dostane šanci ukázat, že umí být produktivní.

Rozhovor


* Jak se nakonec zrodilo vaše hostování v Olomouci? Klub měl o vaše služby údajně zájem již přes léto, vy jste ale nakonec přišel do rozjeté soutěže.

Nebylo to přes léto, ale na začátku sezony. S hokejem ve Vsetíně to vypadalo opravdu zle, tak jsem se snažil sehnat něco jiného. Jsem rád, že jsem tady. Dojednalo se to trochu později, když už začala sezona. Možná je to proměo něco těžší, ale nestěžuju si.

* Celou letní přípravu jste absolvoval ve Vsetíně, kde v té době nebylo jisté, jakou soutěž bude klub hrát. Jaká byla atmosféra v kabině?

Ze začátku to bylo skvělé. Připravovali jsme se na extraligu. Pak ale přišlo určité šolichání, že se účast v extralize ruší, pak se neruší. To bylo takové divné. Už tehdy se všichni snažili něco sehnat. Někdo chtěl ale zůstat.

* Věřili jste jako hráči, že Vsetín bude hrát nějakou soutěž?

Abych pravdu řekl, jak kdo. Někdo to zabalil a někdo doufal. Hráčům, co neměli smlouvu, to bylo jedno. Já jsem ve Vsetíně měl smlouvu, takže jsem si přál, abychom hráli extraligu nebo alespoň první ligu.

* V létě jste ještě v dresu Vsetína odehrál Tipsport cup, pak jste ale putoval do druholigového Jindřichova Hradce. Do Olomouce jste se dostal oklikou přes jižní Čechy.

Do Jindřichova Hradce jsem šel na hostování, abych zbytečně nestál.

* Kdy se rozhodlo, že se přemístíte do Olomouce?


Do Jindřichova Hradce jsem šel s myšlenkou, že se hned přesunu do Olomouce. Taková byla domluva. V Jindřichově Hradci jsem byl hlavně proto, abych nestál, hrál a trénoval.

* Olomoucký tým do sezony odstartoval nadmíru dobře. Pro vás jako nového hráče je to ale nevýhoda, abyste na ledě dostával větší příležitost.


Musím si počkat na šanci. Jako všude. (úsměv) Tak to bylo i ve Vsetíně, kde jsem hrál čtvrtou lajnu. Nevidím v tom žádný problém. Když se dostanu na led, tak chci hrát co nejlíp. Myslel jsem, že to bude horší, že se na led moc nedostanu. Když se dostanu na led, jsem šťastný za šanci.