Přitom vstup do utkání svěřencům trenérů Fialy a Vlka nevyšel. Už ve 3. minutě Kloz z bezprostřední blízkosti poprvé překonal Žigárdyho.Olomouci se vydařil pro změnu vstup do druhé třetiny. Kapitán Mory Brančík zpotupnil domácí obránce, když jeho sólo zastavila až síť – 1:1.

Kaďan se dostala do tlaku díky početním výhodám. Od 35. minuty měli domácí výhodu tří přesilovek, ale až ve 42. minutě Vrtek po přihrávce Vaněčka z voleje propálil Žigárdyho. Čtyři minuty před koncem se v oslabení puku zmocnil Smejkal a postaral se o prodloužení.

V něm branka nepadla a tak o vítězi rozhodly nájezdy. Rozhodující proměnil střelou mezi betony Radek Meidl, který se postaral o třetí výhru Olomouce v řadě. „Bylo málo branek, měli jsme řadu šancí, ale i domácí. Penalty pak již byly pouze o okamžitém štěstí. My jsme je minule prohráli, tak jsme si to vybrali dneska,“ hledal spravedlnost Petr Vlk.

„Určitě jsem spokojený se dvěmi body, protože jsme věděli, že to nebudeme mít jednoduché. Kadaň, i když minule prohrála, hraje poslední dobou dobrý hokej a dostává málo gólů, což se projevilo i tady,“ dodal.

SK Kadaň – HC Olomouc 2:3 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky: 3. Kloz, 42. Vrtek – 22. Brančík, 56. Smejkal, rozhodující nájezd Meidl. Rozhodčí: R. Svoboda – Bertlík, Šerý. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 310.

Olomouc: Žigárdy – Nedbálek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň, Všetečka, Chmelíř, Ondrušek – Bouz, Ministr, Smejkal – Meidl, Brančík, Žajgla –Zbořil, Čuřík, Bordowski – Vrdlovec, Luňák, Janečka. Trenéři Fiala a Vlk.