Domácí tentokrát nijak neotáleli a na soupeře vlétli od první minuty. Když to bylo v desáté minutě 3:0, z hostující branky se raději pakoval Hanuljak. Hosté sice snížili, ale Hanáci ještě do přestávky kontrovali dalšími dvěma zásahy. Zdálo se, že Severočeši domů poputují s pořádným přídělem.

V polovině zápasu to již bylo 7:1 a desítka v kadaňské síti byla takřka nevyhnutelná. „Po druhé třetině to bylo už 7:2 a v kabině byli hráči upozorněni, že o výsledek můžeme ještě přijít vlastní nepozorností. Což se nakonec i potvrdilo,“ posteskl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Domácí značně polevili a po hrubých chybách soupeř snižoval. Na olomoucké hře se negativně projevilo i zařazení čtvrté pětky. „Kádr jsme roztáhli na čtyři formace. Hráči na to možná nebyli připraveni a to je taky možný důvod ztráty koncentrace,“ domnívá se Fiala. Hosté tak dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Po pátém gólu si dokonce olomoucká lavička raději vybrala oddechový čas. Hosté minutu a půl před koncem odvolali brankáře, ale skóre už se neměnilo.

V dalším devatenáctém kole se olomoučtí hokejisté ve středu pokusí rozšířit zatím chudou bilanci z venku v Havlíčkově Brodě.

HC Olomouc – SK Kadaň 7:5 (5:1, 2:1, 0:3)

Branky: 2. Žajgla, 3. Smejkal, 10. Čuřík, 14. Bouz, 16. Zbořil, 25. Vyrůbalík, 29. Kříž - 12. Derfler, 31. Bauer, 43. Poživil, 53. Vrtek, 58. Polanský. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Prchal. Vyloučení: 9:9, navíc Vaneček (Kadaň) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1100.
HC Olomouc: Žigárdy – Kříž, Ondrušek – Bartoň, Vyrůbalík – Štach, Janáček – Paška – od 31. Zapletal – Smejkal, Ministr, Bouz – Meidl, Brančík, Žajgla – Sršeň, Čuřík, Zbořil – od 31. Knebl, Janečka, Bordowski. Trenéři: Vlk a Fiala.