Stejně jako Mora, tak i Pardubice tahaly dlouho šňůru zápasů bez vítězství. Hrál se tedy velice důležitý souboj dvou mužstev s aktuálně nejhorší formou v extralize.

První gól zápasu 15. kola juniorské extraligy padl až ve druhé třetině do sítě domácího gólmana Slováka. Kohouti na tuto branku dokázali odpovědět zásluhou Trojana, ale poté dostali od perníkářů tři zbytečné branky a bylo po zápase. Třetí třetina se jen dohrávala, bez vážnějších šancí na obou stranách, i tak Kohouti ještě jednou po chybě inkasovali a Východočeši si tedy z Olomouce odvezli vítězství 5:1.

"Takové utkání se těžko hodnotí. Zápas jsme nezvládli psychicky, k utkání jsme špatně přistoupili, kluci hráli naprosto nezodpovědně. Především první řada, na kterou jsme nejvíce spoléhali inkasovala tři laciné góly a neodvedla co se od ní očekává," hodnotil zklamaně Přecechtěl, který se bál následného utkání s Mladou Boleslaví. "Mám strach, že to bude ještě horší, s takovým přístupem, jaký kluci mají."

HC Olomouc - HC Moeller Pardubice 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Polovinu zápasu 15. kola extraligy juniorů se držel tým HC Olomouc proti Pardubicím. To byl stav nerozhodný 1:1. Ale pak defenziva Mory zkolabovala, během tří minut inkasovala třikrát, a bylo hotovo.

Branky a nahrávky: 25. Trojan (Usrnul , Prášek) - 21. Buchtele (Radil), 34. Buchtele (Drtina), 36. Kindl (Stoklasa), 37. Buchtele (Tobiáš), 52. Tobiáš (Kaut). Rozhodčí: Minář – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

HC Olomouc: Slovák – Jedlička, Ustrnul, Krause, Trojan, Malina, Koryčanský, Spurný, Prášek – Stromšík, Študent, Frieb, Málek, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Böhm, Mareček, Pánek, Heža. Trenér Kamil Přecechtěl.

Obavy trenéra Přecechtěla ze zápasu s třetí Boleslaví se nenaplnily. Junioři Mory po šesti utkáních vyhráli a připsali si důležité vítězství v boji o záchranu.

"Velké herní zlepšení nenastalo, spíše jsme zlepšili nasazení, disciplínu a v utkání jsme více bojovali. Kluci chtěli odčinit tu páteční hrůzu s Pardubicemi a do utkání vstoupili s velkým respektem před soupeřem," řekl po utkání domácí trenér.

Kohouti dobře bruslili a napadali už ve středním pásmu, tím se podařilo rozbít hru soupeře a z rychlých protiútoků padaly góly. V 17. minutě skóroval Pánek a po mladoboleslavském vyrovnání vstřelil vítěznou branku v 26. minutě Coufal.

Poté již domácí gólman Slovák žádný puk za svá záda nepustil a tříbodovou pojistku vstřelil do prázdné brány Rác. "Kluci si sami uvědomili, kde se ocitli v tabulce a vědí, že tam nepatří. Pochopili, že je potřeba k těm zápasům přistupovat trochu jinak, že žádné mužstvo se neporazí samo a s každým se dá hrát," řekl spokojeně Přecechtěl.

V extraligové tabulce juniorů se Kohouti posunuli na 17. místo.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Pánek (Málek, Böhm), 26. Coufal, 60. Rác (Frieb, Ustrnul) - 24. Vernek (Rys).

Dorost dostal v Chomutově sedmičku

Dorostenci HC Olomouci v 15. kole extraligy prohráli v Chomutově vysoko 1:7. První dvě třetiny držela Mora s domácími krok, ale v poslední inkasovala čtyři branky během šesti minut a bylo hotovo.

Chomutov – HC Olomouc 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 8. Mazánek (Hanták), 16. Hanták (Mazánek), 32. Mazánek (Wszolek), 43. Hanták (Wszolek), 47. Mazánek, 47. Lehnert (Bauer), 49. Hrabák (Klouček) - 23. Zona (Škůrek).

HC Olomouc: Motáň - Škůrek, Němec, Jergl, Hlídek, Dufka, Kvapil, Schejbal - Kostelník, Kebza, Konečný - Piačka, Husák, Zitka - Zona, Králík, Koutský - Boček, Koryčanský, Lehečka – Machala. Trenér Jaroslav Stuchlík.