Domácím se skóre podařilo otočit ve 36. minutě hodně šťastným gólem. „Byl to náhodný gól,“ přiznal šťastný střelec Jiří Kubát. Do vlastní branky si totiž puk srazil olomoucký obránce. „Lukáš Krupka mi dobře přihrál a olomoucký obránce se mi snažil puk vypíchnout. Stačil jsem ještě vystřelit, trefil jsem gólmana a od padající soupeřovy hokejky se puk odrazil do branky,“ popsal Kubát gól na 2:1.

Domácí navíc Hanáky dorazili dalšími dvěma zásahy na začátku třetí třetiny a po čtvrtém gólu Sedláře nahradil Žigárdy. Dukla své čtyři branky nastřílela během dvanácti minut. „Zápas jsme neodehráli dobře, i když jsme po první třetině vedli 1:0,“ přiznal olomoucký trenér Petr Vlk. Své svěřence kritizoval především za nepovedenou druhou dvacetiminutovku. „Na takovou hru nejsme od našich kluků zvyklí. Zejména první dva góly jsme dostali po našich hrubých chybách,“ poznamenal Vlk.

Zároveň se ale v porážce nechce příliš pitvat. „Tenhle zápas se nám nepovedl, tak holt vyhrajeme příště. Nějaké pitvání a mytí hlav by bylo zbytečné,“ dodal Vlk. Nynější olomoucký trenér v Jihlavě žije a ještě před rokem v tamější Dukle jako trenér působil. Nostalgickými vzpomínkami se ale nezaobíral. „Bral jsem to jako každý jiný zápas. Samozřejmě se nedá úplně vymazat, že jsem tady hrál a prožil spoustu let. Jinak jsem se ale soustředil na výkon našeho družstva,“ uvedl kouč Vlk.

Další zápas čeká Moru již zítra, kdy v rámci čtrnáctého kola změří síly se Sarezou Ostrava. Začátek sobotního utkání byl vzhledem k prvoligovému zápasu fotbalové Sigmy přesunut na 19 hodin.