Po sobotní prohře 0:3 na olomoucký zimák dorazila poloviční návštěva.

Mora znovu začala aktivněji. Pekr nachystal puk Řípovi, jenže ten minul branku. Před přestávkou mohl skóre v přesilovce otevřít Pekr, ale Řehoře neprostřelil.

Hosté zahrozili ve druhém dějství. Při chomutovské přesilovce se puk náhodně dostal ke Gajovskému, ale ten z úhlu netrefil poloprázdnou branku.

Kohouti však svou přesilovku využili. Po ose Bartoň – Haluza se puk dostal k Pekrovi, který už mířil do prázdné.

„Neměli jsme ideální začátek. Po úvodním gólu se to ale zlepšilo a potom nás bylo plné hřiště,“ pochvaloval si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Na začátku třetí třetiny se táhlou střelu od modré přesně k tyči trefil Rác a domácí nakročili k vítězství.

Jenže Piráti se nevzdali a při dvou dvounásobných přesilovkách si vytvořili velký tlak.

„Ve třetí třetině jsme se i díky přesilovkám zlepšili. Nedá se ale vyhrát na jednu třetinu,“ uvědomuje si chomutovský kouč Jan Votruba.

Tři a půl minuty před třetí sirénou hosté odvolali gólmana. Kašík se měl co ohánět. Piráti se ale k závěrečnému tlaku kvůli vyloučení Pulpána nedostali.

„Kluci bojovali až do konce, musím jim za to poděkovat. Parádně zvládli oslabení ve třech ve třetí třetině,“ dodal Tomajko.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Pekr (Haluza, Bartoň), 43. Rác (Vodný).

Rozhodčí: Florian, Kubeš – Čížek, Ondráček. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Diváci: 1759.

HC Olomouc: Kašík – Nedbálek, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Piráti Chomutov: Řehoř – Mrázek, Pavlas, Grof, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán – Hřebejk, Kraft, Orsava – Hruška, Gajovský, Seman – Ondřej, Diviš, Endál – Hromas, Jíra, Sikora – Fiala. Trenéři: Sýkora a Votruba