Před reprezentační pauzou Kohouti za pět minut dvanáct smazali černou sérii proher.

Následně od trenérů dostali dva dny volna, aby do středy mohli být plní sil zpátky v nejvyšší zátěži.

„Díky výhře je pohoda v týmu samozřejmě lepší, ale musíme si uvědomit, že v tom zápase jsme lepší nebyli,“ zdvihl prst trenér Zdeněk Moták.

Nebýt Branislava Konráda, jen těžko by Mora v neděli proti Hradci Králové slavila tříbodové vítězství, které v posledních 14 minutách vystřelil hattrickem Petr Strapáč.

„Pořád musíme tvrdě pracovat, bez toho to prostě nejde,“ dodal.

A nelže. Na závěr čtvrtečního tréninku museli všichni včetně brankářů plavat v „bazénech“. Znáte to? Brzda, brzda, sprint. A několikrát za sebou.

„Není to tak, že bychom předtím tvrdě nepracovali, ale nesmíme za žádnou cenu dovolit nějaké polevení. K tomu nesmí dojít,“ podotkl Moták.

Než hráči dostali svolení odejít do šatny a sundat ze sebe propocenou výstroj, měli od obou trenérů zhruba dvouminutovou promluvu.

Z tribuny se dala odposlechnout slova jako „práce, bojovnost, nesmíme povolit“.

„Něco takového tam proběhlo,“ nechtěl Moták víc odhalovat interní věci.

Po extraligovém oválu udělali olomoučtí hráči už šestnáct koleček, reprezentační přestávka proto přišla víc než vhod. Jednak na krátký odpočinek, ale také na doléčení šrámů.

„Ta série zápasů, kterých bylo šestnáct asi za měsíc a půl, byla dlouhá. Nějaké drobnosti tam jsou, doléčujeme je, abychom mohli být následující týden téměř kompletní.“

V Olomouci trénuje i Houdek

Téměř? Jedno jméno je jasné na dlouhou dobu, možná do konce sezony – útočník Jan Káňa, který je po operaci ramene.

V posledních šesti zápasech pak chyběl Hanákům i kapitán Martin Vyrůbalík.

„Příští týden pravděpodobně ještě nebude,“ prozradil trenér na adresu zkušeného zadáka, jenž se teprve bude vracet do tréninku na ledě.

Kdo naopak s ostatními Kohouty proplouval hlubokými bazénky, byl Tomáš Houdek, 37letý obránce, na kterého v konkurenci ostatních beků nezbylo před startem nového extraligového ročníku v sestavě Olomouce místo.

Vedení klubu mu proto domluvilo hostování v Havířově, za ten ale nastoupil naposledy 17. října.

„Není úplně v pořádku, teprve začíná pracovat na návratu. Rozhodli jsme se, že tu teď bude trénovat s námi,“ objasnil Moták.

DAVID JAHODA