„Hráli jsme jinak než v Liberci. Už jsme nebyli v takové křeči. Hráči předvedli, co umí," hodnotil zápas olomoucký trenér Petr Fiala.

Kohouti začali velkým náporem. Vodný s Rácem se dostali do přečíslení, ale Will rychlým přemístěním vychytal střelu Ráce.

O chvíli později se sám před brankou ocitl Ministr. V rozhodující chvíli mu však boleslavský obránce puk vypíchl.

Velký závar před boleslavskou brankou vznikl při olomoucké přesilovce. Gólman Will ještě odolal. Inkasoval však při Selingrově střele z úhlu, která se otřela o tyčku.

Mora proti Mladé Boleslavi - baráž o extraligu

„Po první třetině jsme mohli klidně prohrávat 0:3," okomentoval drtivou olomouckou převahu boleslavský trenér Jan Vidner.

Po přestávce zahrozili škodováci. Nouza v přesilovce z bezprostřední blízkosti pálil do Kašíka. Pak ale bylo rušno opět na druhé straně.

Druhý gól mohl přidat Kucharczyk, který byl při nájezdu faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. Olomoucký útočník však střelu z bekhendové kličky namířil do Willovy lapačky.

Proti boleslavskému brankáři nepochodil ani Ministr.

Domácí měli i ve třetí třetiny více ze hry. Hampl po individuální akci mířil nad a Kolouch po otočce před brankou trefil jen boční konstrukci.

A tak na sebe všechno vzal Kucharczyk.

Olomoučtí hokejisté hráli přesilovku a nemohli se vůbec usadit v pásmu. Po vhazování před Kašíkem se však rozjel Kucharczyk, a i když byl osekáván boleslavským obráncem, trefil se mezi Willovy betony.

A to nebylo všechno. O tři minuty později se Kucharczyk znovu rozjel a opět pálil do stejného místa. V závěru se ještě hosté při přesilovce dostali do několika šancí, ale Kašíka neprostřelili.

„Domácí vyhráli zaslouženě. Bez gólu se vyhrát nedá," konstatoval Vidner, jehož tým po dvou kolech zůstává bez bodu.

Olomoucký kouč Fiala výhru hodnotil pozitivně a vydvihl především gólmana Kašíka.

„Chytal výborně tak jako celé play off a závěr sezony. Doufejme, že mu to vydrží," věří Fiala.

Baráž o extraligu pokračuje třetím kolem již v pátek, kdy Mora hraje v Chomutově.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Selingr (Kucharczyk, Kadela), 53. Kucharczyk, 56. Kucharczyk

Rozhodčí: Šír, Husička – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:8, navíc 10 min. Koudelka. Využití: 1:0. Diváci: 4769.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Švaňhal, Ministr, Hampl. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

BK Mladá Boleslav: Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Kafka – Rys, Hrdel, Ondřej. Trenér: František Výborný.