Zápas proti Kladnu před vyprodanými tribunami plecharény se olomouckým hokejistům minulou neděli vůbec nevyvedl, přestože měli v zádech dvě venkovní výhry a zdálo se, že by jejich krize mohla být u konce.

„Pro nás to byl důležitý zápas po dvou výhrách. Určitě jsme na ně chtěli navázat. Snažili jsme se potvrdit zlepšenou výsledkovou a herní formu, ale bohužel se nám nepovedlo bodovat. Vrátili jsme se zpátky na zem a velmi nás porážka mrzí,“ konstatoval útočník Petr Kolouch pro klubový web HC Olomouc.

Hanáci se propadli na jedenáctou pozici, z desítky je vyšoupli právě Jágrovi Rytíři. Ztráta na postupové pozice není velká, na Kladno činí tři body. Ovšem Kohouti se teď musí i dívat i směrem dolů, jejich náskok na poslední (sestupové) místo, kde jsou momentálně Pardubice, je pouze čtyřbodový.

„Teď už se nemůžeme dívat ani na jednu stranu. Následující zápasy už bychom měli brát jako play-off a takhle se k tomu postavit. Bodová ztráta narůstá, a o to větší motivaci musíme mít,“ nechal se slyšet Kolouch.

Skočit zpátky na vítěznou kolej se teď Kohouti pokusí v Plzni, která je třetí a v minulém kole na ledě Mladé Boleslavi prohrála poprvé po čtyřech vítězstvích.

Je jasné, že už to bude bez slovenského útočníka Marka Hecla, který po dohodě s klubem rozvázal smlouvu a vrátil se zpátky do rodného Trenčína, odkud do Olomouce před touto sezonou přišel.

Plzni se uzdraví čtyři hráči

To Plzni se vrátí čtyři marodi – obránce Bohumil Jank, útočníci Tomáš Mertl, ex-olomoucký Jan Eberle a také nejproduktivnější hráč celé soutěže Milan Gulaš. Ten sice nechyběl v posledním extraligovém zápase, ale nehrál úterní osmifinálový duel Ligy mistrů na ledě švýcarského Lausanne. Škoda bez něj remizovala 4:4, což na postup do čtvrtfinále nestačilo.

První vzájemné utkání mezi Olomoucí a Plzní vyhráli Západočeši, kteří duel 7. kola zvládli na Hané jasně poměrem 4:0. Páteční střetnutí začíná v plzeňské Home Monitoring Aréně v 17.30.