Nakonec  ale Mora v závěru zápas po gólech Burinana s Knotkem otočila a dvěma body se téměř jistě kvalifikovala minimálně do předkola play-off.

Extra bod navíc vystřelil Kohoutům Jan Knotek. Svůj vítězný únik zakončoval nadvakrát.

„Já jsem se snažil šlapat, ale dostal jsem hák a zůstala mi jeho hokejka někde… Snažil jsem se toho zbavit a vystřelit co nejrychleji. Dobře jsem si nahrál o beton a spadlo to tam,“ usmíval se první centr Hanáků, když popisoval svou trefu z poslední minuty nastavení.

Dobrá nálada byla na místě. Poté, co rozsekl smírný stav, potěšil fanoušky ve stylu Michaela Jacksona měsíční chůzí, o chvíli na to ho okopíroval i brankář Jan Lukáš, hrdina předešlých dvou zápasů.

Kohoutům to nejelo

Dlouho to ale Hanákům drhlo, na radostné tanečky nebylo moc pomyšlení.

„Začátek byl špatný, nemohli jsme se do toho dostat. Vary dobře bruslily, první třetinu jednoznačně ovládly,“ měl jasno Knotek.

Karlovarští, které čeká v závěru základní části a následném play out boj o vyhnutí se baráži, vlažný vstup Mory využili.

Tyčkou nejprve zahrozil obránce Kozák, když pak ale v poslední minutě Rutar nepohlídal Grígera, šli hosté do vedení.

„Začali jsme vlažněji, ale bylo to dané i tím, že jsme měli v nohách těžké zápasy. V neděli jsme přijeli ve dvě v noci, čas na regeneraci byl krátký,“ uvedl trenér Hanáků Jan Tomajko.

Olomoučtí hokejisté se protrápili také druhou třetinou. Kombinace jim vázla, z tribun se chvílemi ozýval i pískot.
Kohoutům chyběla dravost Aleše Jergla, který v zápase chyběl.

„Prohodil“ si však roli s Petrem Kolouchem, který se po měsíci a jednom dni vrátil do hry.

Energie mohla odskočit do trháku, který by Mora už jen těžko doháněla. Ex-olomoucký Vlach ale ve druhé třetině trestuhodně minul odkrytou klec, na startu třetí části pak Lukáš podržel svou tým při šanci Grígera.

Tomajko: Myslím, že už jsme tam

Vynikajícího Bednáře překonal až v 55. minutě Vilém Burian, který chvíli nikým nepozorovaný kotouč uklidil za mladíkova záda. Díky němu Mora dostala puk do karlovarské branky po předlouhých 182 minutách!

„Dlouho to nebylo ono, ale pak byl gól na spadnutí. Jsem rád, že to tam padlo,“ ulevilo se střelci vyrovnávací trefy, který sám čekal na gól 29 zápasů.

„Čím to? Špatné hokejky to nejsou, spíš špatné ruce. Někdy to jde prostě lépe, padá to tam. Teď jsem si vybral období, kdy to tam tolik nepadalo. Doufám, že jsem to teď prolomil,“ dodal.

Kohouti v závěru ještě pošilhávali po třech bodech, gól jim dal křídla. Za dva body ale můžou být vzhledem k vývoji utkání opravdu rádi. I ty je totiž téměř jistě posunuly minimálně do předkola. Vypadnutí z ní už je jen v rovině teorie.

„Myslím, že už tam na 99 % jsme,“ pravil Burian.

„Myslím, že tímto zápasem jsme se tam už dostali,“ doplnil Tomajko po výhře, kterou jeho tým navýšil náskok na 11. Litvínov už na 11 bodů.

"O šestku se pokusíme"

A nemusí to být konečná. Ztráta na šestou příčku a tedy přímý postup do čtvrtfinále je pro Hanáky lákavé.

„O šestku se určitě pokusíme, nebudeme říkat, že ten cíl nemáme. Porveme se o to,“ burcuje Tomajko.

To Karlovarští mají jiné starosti. Bod by před zápasem možná brali, ale vzhledem k průběhu nakonec mysleli na víc.

„Věřili jsme, že to zvládneme ubránit ulehat, bohužel jsme to nezvládli. Bod dobrý, ale je tam trochu zklamaný,“,“ povzdechl si asistent trenéra Energie Tomáš Mariška.

„Hráči ale určitě zaslouží pochvalu, odvedli dobrý výkon podpořený parádním výkonem Bednáře,“ ocenil Mariška svěřence, i když padli podeváté v řadě.

Olomoucký tým nyní čeká domácí trojboj – v pátek Mladá Boleslav, v neděli Pardubice a v úterý Zlín. Další pátek pak základní části zakončí na ledě Chomutova.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Burian (Ondrušek, Strapáč), 65. Knotek – 20. Gríger (Šenkeřík, Balán). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3517.

Olomouc: Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, L. Rutar, Ondrušek – Holec, J. Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Nahodil, Laš – V. Tomeček, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.
Karlovy Vary: Bednář – Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, Šafář – Balán, Gríger, T. Rachůnek – T. Mikúš, R. Vlach, J. Černý – Kohout, Skuhravý, Gorčík – Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.