Ve středu Kohouti otočili nepříznivě vyvíjející se zápas a porazili Znojmo 3:2 v prodloužení. Domácí navíc ukončili čekání na gól, který padl po více než 146 minutách. Hanáci soupeře přestříleli a třikrát byli úspěšní.

Po dvě třetiny se však v koncovce znovu trápili.

„Snažíme se střelbě více věnovat na tréninku, takže doufám, že se to zlepší,“ věří olomoucký trenér Jan Tomajko.

Utkání s jihlavskou Duklou bude pro olomoucké hokejisty velkou prověrkou. Týmu z Vysočiny se povedl start do sezony a hřál se i na vedoucí příčce první ligy. Momentálně je Dukla s osmnácti body třetí.

Týmu se navíc daří i na hřištích soupeřů, když ze čtyř utkání vytěžil sedm bodů. Naposledy jihlavští hokejisté vyhráli v Písku 3:1.

Duklu navíc vede trenér Petr Vlk, který předchozí sezony strávil po boku Petra Fialy právě na Hané. Olomoucký tým tak detailně zná.

„Určitě to bude v hlavách. Tím, že Jihlavu vede trenér, který nás loni koučoval, to bude okořeněné,“ předpokládá olomoucký bek Martin Vyrůbalík, který rozhodl poslední duel se Znojmem.

„Naše mužstvo zná Vlčák dobře, moc se to tady neobměnilo, takže na nás bude mít určitě nachystanou vhodnou taktiku. My se s tím musíme poprat, proměnovat šance, které si vytvoříme. A když nás podrží Žigi (brankář Štefan Žigárdy, pozn. red.), tak musíme vyhrát,“ má jasno Vyrůbalík.

Jihlavský celek se opírá o několik zkušených hokejistů, z nichž se v úvodu sezony nejvíce daří útočníku Bakusovi, jenž nasbíral dvanáct kanadských bodů.

Produktivní je i Hodek (3 + 5) a Čachotský (4 + 3). V brance je jedničkou Řehoř, který má v této sezoně průměr 2,19 gólu na zápas a procentuální úspěšnost 92,86.

Utkání desátého kola první ligy mezi HC Olomouc a Duklou Jihlava začíná v sobotu v 17 hodin.