„Naše ponaučení je, abychom hráli lépe z obrany, a věřím tomu, že pak dáme i více gólů a vyhrajeme tam za tři body,“ pronesl pro web Mory útočník Silvestr Kusko, který na Hané hostuje na měsíc z Komety Brno.

Stejně jako Mora, tak ani Verva zatím není v tabulce tam, kde by si přála. Na svou první výhru v sezoně si „chemici“ počkali do pátého utkání a podobně jako Mora má na svém kontě jen tři vítězství. Naposledy Litvínovští padli na ledě Hradce Králové 1:4.

„Dostali jsme rychlé góly, které zápas ovlivnily,“ konstatoval pro web Litvínova slovenský trenér Vladimír Országh, který „chemiky“ převzal před aktuální sezonou.

„Je to škoda, ale myslím, že Hradec vyhrál zaslouženě,“ doplnil.

Litvínovské bodování vede po deseti zápasech obránce Jan Ščotka (2+4). Zajímavé je, že z výkonnostních důvodů se zatím jen ve třech zápasech dostalo na jinak tradiční oporu Jakuba Petružálka.

Utkání dohrávaného šestého kola je na programu v úterý od 17:30 na Zimním stadionu Ivana Hlinky. V minulém ročníku Kohouti vyhráli bez ztráty bodu všechna čtyři střetnutí. Jak to dopadne tentokrát?