Už samotná šestá příčka Mory po základní části extraligy patří mezi příjemná překvapení soutěže. Díky tomu si tým z Hané mohl místo ošidného boje v předkole play-off dobít baterky.

„Odpočinuli jsme si od toho všeho,“ pochvaloval si olomoucký trenér Jan Tomajko před startem klíčové fáze sezony.

„Je to taková odměna za celoroční práci, právě proto nechceme hned skončit. To by byla škoda, protože si myslím, že formu jsme na konci základní části měli dobrou. Doufám, že to zúročíme ve čtvrtfinále s Plzní a konečně se nám povede přes ně přejít,“ narážel Tomajko na fakt, že oba soupeři se ve čtvrtfinále play-off utkali dvakrát.

Čtvrfinále HC Olomouc – HC Škoda Plzeň
1. zápas – pondělí 18. března 19.00 venku
2. zápas – úterý 19. března 17.00 venku
3. zápas – pátek 22. března 17.00 doma
4. zápas – sobota 23. března 17.00 doma

Případné další zápasy
5. zápas – úterý 26. března venku
6. zápas – čtvrtek 28. března doma
7. zápas – sobota 30. března venku

Plzeň má sílu i soudržnost

V roce 2016 i loni se z vítězství 4:1 radovali plzeňští Indiáni.

„Plzeň se po příchodu Kováře neskutečně zvedla. Je to tým, který dává strašně moc gólů. Je to ale otevřené, řekl bych, že v play-off se papírové předpoklady trošku smazávají,“ prohlásil kouč Mory.

Plzeňští si před startem série věří.

„Je jasné, že tlak v play-off bude na všechny větší. To k tomu patří. V základní části ale tým prokázal svou sílu i soudržnost. Hodně nám pomohl návrat Honzy Kováře. Spolu s Milanem Gulašem jsou lídry mužstva, ale svou kvalitu mají také další řady,“ připomněl trenér Ladislav Čihák.

„Sílu soupeře respektujeme a o to víc musíme být na špičkách. Makat v tréninku i potom v zápasech. Víme, do čeho jdeme, soupeř také. Prostě musíme čtyřikrát vyhrát,“ podotkl kouč Indiánů.

Důrazně s řadou sobojů

Hokejisté z Hané ovšem v letošní sezoně častokrát ukázali, že tabulkové postavení nehraje zásadní roli. V Plzni vyhráli oba souboje, naposledy před necelým měsícem 2:1.

„Tenhle výsledek samozřejmě roli hraje, já jsem taky na to zvědavý, co to s námi udělá. My jsme tam vyhráli 2:1, ale Plzeň předtím dala Zlínu devět gólů a z těch předchozích zápasů měla neskutečné skóre,“ vzpomínal Tomajko.

„U nás to bude o tom, abychom výborně bránili, hráli takový ten náš důrazný hokej s řadou soubojů, ale nebyli často vylučovaní,“ přeje si.

Marodka se vyprázdnila

Mora se na závěr základní části blýskla sedmizápasovou vítěznou šňůrou, o kterou přišla v závěrečném kole v Chomutově.

„Poslední zápas jsme hráli bez hráčů, kteří měli menší zranění nebo byli nemocní. Kdyby šlo o víc, tak by samozřejmě hráli, ale nechtěli jsme je tahat takovou dálku, aby se jim to zhoršilo,“ vysvětlil Tomajko, který si pochvaloval vyprázdněnou marodku.

„Je to v pohodě, myslím, že jsou všichni zdraví. Máme jen dlouhodobě zraněného Honzu Jaroměřského, jinak je to to pozitivní.“

Z Havířova tým navíc doplnil Jakub Matai. „Toho určitě využijeme a dál se uvidí,“ řekl Tomajko.

O tom, jaké výsledky by si Kohouti chtěli z plzeňského dvojzápasu přivést, nechtěl příliš spekulovat.

„V play-off chcete vyhrát každý zápas, není to o tom, že si řekneme: máme úkol přivézt jedno vítězství. Takhle se to nedá říkat. Uvidíme, co bude, ale chceme vyhrát každý zápas,“ dodal odhodlaně Jan Tomajko.

HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc
pondělí 19.00 (O2 TV Sport), úterý 17.00 (ČT sport)

« Plzeň se s Olomoucí v play- off potká potřetí a zatím v obou sériích (2016 a 2018) uspěla v poměru 4:1 na zápasy.
« Mora vyhrála tři z posledních čtyř vzájemných zápasů a v Plzni uspěla v obou duelech v této sezoně.
« Jednačtyřicetiletý plzeňský útočník Ondřej Kratěna, který je momentálně zraněný, je odchovancem Olomouce a hrál za ni naposledy v ročníku 1995/96. Útočník Jan Eberle odehrál za Olomouc v letech 2015 až 2018 tři sezony. Další útočník Denis Kindl hrál za Hanáky v první lize v ročníku 2013/14.