Zápas v pražské O2 areně začíná v pátek o půl sedmé večer. 

„Začátku sezony přikládáme velký význam. O tři body se sice hraje v prvním i posledním kole, ale dobrý start je vždy důležitý pro sebevědomí týmu," vyzdvihl význam úvodních kol trenér Zdeněk Venera.

Kohouty hned na úvod čeká velmi silný soupeř, který má tradičně jen ty nejvyšší ambice.

„Je to jeden z favoritů extraligy. První kolo je vždycky ošidné. Nejedeme tam ale s tím, že se nedá přivézt žádný bod. Budeme bojovat a věřím, že nějaký bod můžeme získat," přeje si Zdeněk Venera.

Sparta se přes léto přestěhovala do výstavní O2 areny.

Kolik přijde diváků? 

Mora by ale mohla těžit z toho, že domácí na nové prostředí ještě nejsou zcela zvyklí.

„To je otázka, jak se sžili s novým prostředím. Ani jsem nezjišťoval, kolik přípravných zápasů tam odehráli. Byli bychom rádi, kdyby se to obrátilo v naši výhodu," řekl 
s úsměvem Zdeněk Venera.

Otázkou je, o jak bouřlivou kulisu se pražský tým bude moci opřít. V loňské sezoně totiž Slavia doplácela na mizerné návštěvy a komorní prostředí v rozlehlé hale.

„Na Spartu bude chodit víc lidí. Slavia vlastně nehrála v domácím prostředí. Sám jsem zvědav, kolik lidí bude na Spartu chodit," přiznal Zdeněk Venera.

Na marodce stále rušno

Olomoucký kouč stále nemá jasnou představu, v jakém složení jeho tým do zápasu nastoupí.

„Na marodce je pořád docela dost hráčů. Z beků je zraněný Tomáš Houdek. 
Z útočníků jsou dlouhodobě mimo Roman Rác a Jakub Matai. Matěj Pekr ve středu sundal sádru a začal trénovat. Uvidíme až v pátek, v jaké sestavě nastoupíme," poznamenal Zdeněk Venera.

Jednu jistotu však olomoucký kouč má.

„Přípravy bylo docela dost a už se všichni těšíme, až to začne," dodal Zdeněk Venera.