Doba covidová trvá dál. V pátek Mora nehrála, a to proto, že její soupeř z Litvínova má členy týmu s pozitivním testem na koronavirus.

Další zápas ji měl čekat proti pražské Spartě. Jenže i ten se odkládá z důvodu podezření na nákazu v olomouckém družstvu.

HOKEJ V DOBĚ NOZOVÉHO STAVU

Co bude potom? Šéf ministerstva zdravotnictví Roman Prymula rozhodl, že minimálně na 14 dnů na stadiony nesmí ani jeden fanoušek.

Čekalo se, jak se k tomu extraligové kluby postaví. A v pátek padl verdikt: hrát se bude dál!

„Po zvážení všech pro a proti jsme se dopracovali k názoru, že extraliga bude během následujících čtrnácti dnů pokračovat,“ řekl po jednání s kluby ředitel extraligy Josef Řezníček.

Kluby věří, že dostanou od státu finanční pomoc a vyjednají si podmínky, které platí ve Švýcarsku, tedy že možný počet fanoušků na zápasech se odvíjí od kapacit jednotlivých stadionů.

Hrozí, že si Kohouti stejně jako na jaře proti Zlínu vyzkouší, jaké je to hrát před úplně holými tribunami.

„Hrobové ticho… to je něco strašného,“ nechal se tehdy slyšet útočník Mory Lukáš Nahodil, který všeobecně nemá problém pojmenovat věci tak, jak je cítí.

„Chtěl bych na lidi apelovat, ať ty roušky nosí, ať potom nemusíme hrát zase bez fanoušků, protože to je hokej – s prominutím – fakt úplně na hovno,“ řekl po prvním domácím utkání proti Liberci.

S BOLESLAVÍ NE, DALŠÍ ZÁPAS ZASE DOMA?

Vypadalo to, že teď bude Mora muset dva týdny bez příznivců přežít. Je otázkou, zda nebude dál odkládat zápasy… 

Klub na sociálních sítích informoval, že nyní bude postupovat podle doporučení lékařů a Krajské hygienické stanice, načež další informace zveřejní později na webových stránkách. 

Jaký byl další plán? Ani další pátek (9. října) Kohouti ven nevyjedou. Mladá Boleslav, proti které měla Olomouce hrát, totiž kvůli nakaženým členům mužstva odložila pět utkání včetně toho s ní.

Obnovená premiéra bez diváků tak Moru mohla čekat doma v neděli 11. října s Českými Budějovicemi. Před prázdnými tribunami pak měli Kohouti hrát ještě dvakrát – 16. října v Karlových Varech a 18. října na svém ledě s Kometou Brno. Po 18. říjnu by nová opatření měla přestat platit, vše se ale bude odvíjet od počtu nakažených.