Olomoučtí Kohouti mají znojemským Orlům co vracet. Právě Jihomoravané byli jedním ze dvou týmů, které v dosavadním průběhu dokázaly olomouckou Moru zdolat na jejich ledě. Stalo se tak v utkání šestého kola, kdy Orli zvítězili na Hané 2:0 po trefách Svobody a Pláška.

Olomoučtí hokejoví fanoušci se jistě těší, jak se v prvním utkání povede nové posile Janu Tomajkovi. Ten se v pátek dozvěděl, že končí v extraligovém Kladně a do konce sezony bude působit doma na Hané.

Pro třiatřicetiletého olomouckého odchovance byla tato zpráva velkým zklamáním, naopak tuto zprávu kvitovali nejen příznivci olomouckého hokeje, ale také trenéři.

„Honza určitě bude pro tým přínosem. Jeho herní zkušenosti i přístup k tréninku a vůbec k hokeji jsou pro tým velmi prospěšné,“ prohlásil trenér Mory Vlk.

Třetí tým tabulky z Hané přišel porážkou v Ústí o skvělou sérii deseti zápasů bez porážky v základní hrací době. Od té doby ale Olomouc zvládla vyhrát zápas v Táboře a doma se radovala ze dvou bodů proti Chrudimi.

V zápase proti Východočechům to vypadalo pro Moru na další tři body, v poslední minutě se ale hostům podařilo vyrovnat a zápas šel do prodloužení. V něm tajenku zápasu rozlouskl gólem Milan Ministr.

„S dvěma body jsme spokojení, ale ne úplně,“ hodnotil sobotní zápas trenér Petr Vlk.

Naopak Znojmo v minulém ligovém kole v Berouně potvrdilo, že se mu proti papírově slabším celkům nedaří. Na ledě předposledního týmu tabulky podlehli Orli 2:4.

„Berounu musíme pogratulovat k vítězství. Nebýt vynikajícího Horčičky v naší brance, bylo po první třetině rozhodnuto,“ řekl o utkání trenér Znojma Karel Vaněk. Proti silnému týmu z Olomouce to bude pro Orly daleko tvrdší oříšek.

Prestižní hokejový duel pátého Znojma s třetí Olomoucí vypukne v Hostan Aréně ve středu v 17.30.