V sezoně 2007/2008, kdy se v únorovém počasí Olomouc s úsměvem potutelně vyhřívá na první příčce skupiny Východ, je Richard Brančík kapitánem znovu obrozené Mory. Tím správným kapitánem. Na Hanou se vrátil zpět po třech letech v Brně.

A respektovaný vůdce olomoucké kabiny, který si v 41 utkáních drží skvělý průměr bodu na zápas (16+25), věří, že do play-off půjdou Kohouti z prvního místa. „No, já doufám že jo. Zbývají nám dva zápasy. Bude to těžké. Uděláme vše proto, abychom na prvním místě zůstali,“ slibuje.

Do centra Hané se Brančík přesunul před startem sezony z Brna. I když odchodu z Komety nelituje, po fanoušcích se mu mohlo dlouho stýskat. Až v posledním domácím zápase i Olomoučtí ukázali, že snahu a kvalitní výkon svých borců umí ocenit. Paradoxně ve šlágru s Brnem.

„Byl jsem mile překvapen, jak byli naši diváci slyšet. Jsem za to rád. Musíme fanouškům poděkovat. Byl to šestý hráč v poli, který nám strašně moc pomohl,“ řekl Brančík.

„Doufám, že nám zachovají tuhle přízeň i na play-off. Že bude parádní kulisa, i když tady nebude hrát Brno,“ přeje si zkušený centr druhé lajny nastupující po boku Žajgly a mladíka Ondráčka.

„Ríša je nesmírně zkušený. Má neuvěřitelný přehled a ruce. Takže jen čekám na správném místě a věřím tomu, že on to tam vždy procpe,“ popisuje svou úlohu na ledě bažant Jiří Ondráček.

„Myslím, že nám ta spolupráce vyhovuje. Když odjel Majdlík (Radek Meidl, nyní hráč Tri-city, pozn. red.) na repre, tak se k nám střídalo nějaké křídlo. Teď tam je Ondráček, což si myslím, že je určitě dobrý hráč. S Petrem Žajglou jsme stálá dvojice. Vyhovíme si,“ chválí své parťáky ostřílený Brančík.

I když loňskou mizérii Mory zná jen z vyprávění, má ji v paměti, a také proto touží po prvním místě v základní části. „Bylo by hezký skončit první. Byla by to satisfakce za tu loňskou sezonu. Letos jsme odehráli úplně parádní sezonu, bylo by to krásný. Ale play-off to je úplně jiná soutěž. Tam je jedno, jestli do toho jdeme z prvního, druhého nebo třetího místa. Tam se bude hrát zcela jinak,“ uvědomuje si starou pravdu.

„Ale určitě budeme rádi, když do toho půjdeme z prvního místa. Nějakým způsobem to výhoda bude,“ dodává. Jako výhoda se může jevit fakt, že první dva týmy mají v první částí play-off volno. Brančík ale polemizuje.

„Nevím, jestli je to výhoda, nebo ne. Máme tam jeden přátelák na Kometě, který nám určitě pomůže. Budeme mít víc sil do dalšího kola. Uvidíme, jestli nám pauza prospěje, nebo nás naopak herní výpadek nerozhodí. Ale já věřím, že se připravíme dobře. A půjdeme dál,“ řekl Brančík.

Hokej u sousedů

Jestřábi jedou do Šumperka pro body

Meluzín: Vážně věříme, že ligu zachráníme

Zápasy ztrácíme v závěru, smutní Otoupalík

Kužílek už počítá se skupinou o udržení

Jan Fadrný končí kvůli zádům

 

Jan Dočkal