Kohouti na Pantery vlétli a vúvodu se hrálo téměř výhradně vobraně domácího týmu. „Na začátku jsme nastoupili veuforii po předchozích vydařených zápasech. Pak se ale domácí zvedli a vytvářeli si příležitosti. Štefan ale tvrdil, že nic nepustí,“ upozornil olomoucký trenér Petr Fiala na odhodlání gólmana Žigárdyho.

Jediný gól zápasu padl na začátku druhé třetiny, kdy se trefil obránce Nedbálek. Další branky ipřes četné šance nepadly. „Šance byly na obou stranách. Havířov navíc hrál více přesilových her. Štefan ale chytal velmi dobře a také hra voslabení se nám dařila. My jsme se také dostali do několika samostatných nájezdů, které jsme ale neproměnili,“ uvedlFiala.

Domácí si vposlední třetině vytvořili tlak také kvůli četným přesilovkám. Na trestnou lavici vposlední dvacetiminutovce usedlo hned pět olomouckých hráčů. „Zpetně musím říct, že rozhodčí Husička neměl stejný metr. Samozřejmě, že jsme faulovali. Ale domácí taky, ale trestáni za to nebyli,“ řekl olomouckýkouč.

Mora ale nakonec udržela čisté konto, které je oto cennější, že volomoucké sestavě chyběli hned tři obránci. VHavířově tentokrát nenastoupili Bartoň, Kříž a Štach. „Určitě si nuly vážím víc. Vobraně můžeme počítat sposílením. Mimo těchto tří hráčů navíc chybí Chmelíř, který by se už příští týden měl zapojit do přípravy,“ vyzdvihl Fiala další výpomoc ze Znojma, která se zotavuje ze zranění.

Olomoučtí hokejisté se tak po středeční výhře udrželi na prvním místě skupiny Východ. Naplno bodovala ibrněnská Kometa, takže náskok nadále zůstává na jediném bodu. Vpředposledním kole základní části hraje Mora zítra na ledě ostravské Sarezy.

Hokej u sousedů

Zápasy ztrácíme v závěru, smutní Otoupalík

Kužílek už počítá se skupinou o udržení

Mrazivá minuta umlčela střídačku i fandy Draků