Ta startuje úvodním kolem 24. března.

„Šance pořád existuje, uděláme všechno pro obrat v sérii," slibovali Lvi po prvním domácím kolapsu.

Místo toho ale následovala další ostuda. Lvi byli směrem dopředu zcela impotentní a na ledě přihlíželi galakoncertu Kohoutů. Ti ovládli sérii hladce 4:0 na zápasy a zahrají si baráž.

„Už od prvního zápasu série jsme špatně bránili a byli jsme méně důrazní v osobních soubojích. To rozhodlo," přiznal po poslední porážce útočník Lvů Adam Lapšanský.

Nálada v ústecké Zlatopramen Aréně byla ve středu na bodu mrazu.

Oproti předchozímu duelu přišlo na hokej o téměř dva tisíce fanoušků méně. Snad nikdo nevěřil v obrat. Možná ani sami hráči.

Ti se sice snažili na soupeře vlétnout, ale pozorně bránící Kohouti všechny jejich šance přežili.

A co víc, ve 27. minutě poprvé udeřili a rozjásali tak stovku svých příznivců.

„Hola, hola, extraliga volá," skandoval hostující kotel.

„Hráči Olomouce perfektně bránili střední pásmo, navíc využili každou naši chybu," marně hledal po utkání slova Lapšanský.

Hokejisté Slovanu se sice tentokrát nevzdali a snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat, když už se ale dostali do šance, zlikvidoval ji skvělý gólman Kašík. Muž, který od Lvů dlouhých 140 minut nedostal ani jeden gól!

„Všech pět hráčů na ledě mu pomáhalo, kryli všechny dorážky před bránou," uznal Lapšanský.

A když pak ve 47. minutě přidat Ondrušek druhý gól, bylo o vítězi série rozhodnuto.

„Sérii rozhodl druhý zápas na ledě soupeře. Doma jsme byli marní. Měli jsme minimum šancí," litoval po utkání trenér Ústeckých Lvů Jaromír Šindel.

Na straně Hanáků naopak zavládla po vítězství obrovská euforie.

„Domácí odehráli nejlepší zápas, dostali nás pod tlak a měli hodně šancí. My jsme ale dali dva šťastné góly a i takové se počítají. Kdyby nám před semifinále někdo řekl, že vyhrajeme 4:0 na zápasy, tak bychom mu nevěřili. Byl to nesplnitelný sen. Je to obrovský úspěch všech kluků. Cena za celosezonní práci a přístup," zářil radostí trenér Jan Tomajko.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Staněk (Ondrůšek, Kucharczyk), 47. Ondrušek (Kucharczyk).
Rozhodčí: Wagner, Smitka - Lučan, Čížek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváků: 1557. Konečný stav série: 0:4.
Ústí nad Labem: Koutský – Poživil, Sklenička, Vobořil, Šmach, Pavlík, Černý, Brož, Špelda – Kovář, Roubík, Ludvík – Frolík, Lapšanský, Boháč – Matai, Rod, Handlovský – Přeučil, Čermák, Laš. Trenér: Jaromír Šindel.
HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Škůrek – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Ministr, Vodný – Selingr, Herman, Kucharczyk – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.