Olomouc – Ani na třetí pokus nedokázali v Tipsport Hockey Cupu bodovat olomoučtí hokejisté. Proti extraligovmu Třinci sice dokázali zlikvidovat třígólovou ztrátu, ale Oceláři o výhře rozhodli v poslední třetině.

11.8.2010

Mora proti TřinciFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Hosté hned v úvodu využili přesilovku a ujali se vedení. Vzápětí mohl při početní výhodě Hanáků vyrovnat Nedbálek, ale netrefil poloprázdnou branku. Bez využití zůstala i dvounásobná početní výhoda domácích.

Na začátku druhé třetiny hosté odskočili na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Cartelli ještě trefil tyč, al to bylo ze strany extraligového celku pro druhou třetinu vše.

Domácí během půl minuty dali dva góly a začali být aktivní. Řípa navíc dvanáct sekund před druhou sirénou vyrovnal.

Jenž hosté hned po přestávce šli do vedení. Polákovi sice střela nesedla, ale puk se došoural za brankovou čáru. Poté hosté znovu udeřili v přesilovce a na 6:3 zvyšoval Kohn. V závěru ještě snížil Haas, Mora se při power play dostala do tlaku, ale Oceláři skóre uzavřeli trefou do prázdné branky.

„Myslím, že jsme zahráli lepší zápas, než se Zlínem. Dokázali jsme zareagovat na stav 0:3 a vyrovnali jsme. Za to je potřeba hráčům poděkovat,“ řekl po utkání trenér Jan Tomajko.

Další zápas sehrají jeho svěřenci v úterý, kdy doma hostí Kometu.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 4:7 (0:1, 3:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 28. Smejkal (Haas), 28. Pekr (Zbořil), 40. Řípa (Brančík), 54. Haas (Meidl, Coufal) – 3. Vágner, 21. Květoň, 25. Zíb (Cartelli), 42. Polák (Polanský, Varaďa), 48. Zíb (Peterek, Květoň), 50. Kohn (Bonk), 60. Zíb (Cartelli).

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Nedbálek – Lhotský, Ondrušek – Mikel, Janáček – Matějíček – Černý, Ministr, Polodna – Smejkal, Brančík, Řípa – Meidl, Haas, Mikšan – Pekr, Zbořil, Coufal. Trenéři: Fiala a Tomajko.

HC Oceláři Třinec: Duba – Hrabal, Seman – Zíb, Cartelli – Lojek, Vágner – Ostřižek, Doczy – Růžička, Květoň, Kohn – Adamský, Peterek, Nielikainen – Bonk, Polák, Varaďa – Lefebre, Mc Gregor, Polanský. Trenéři: Marek, Kopřiva.

11.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jak hlasovala velká města v Olomouckém kraji?
1 10

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Volební štáb ČSSD v Olomouci - vpravo trojka kandidátky olomoucký primátor Antonín Staněk
1 6

Olomoucký primátor doskočil až do parlamentu, matadory nechal mimo

Olomoucko ovládlo ANO a Okamura, třetí je ODS

Olomoucko převálcovalo hnutí ANO a výrazný úspěch slaví i druhé SPD Tomia Okamury. Překvapením je bronzová příčka ODS a těžký propad tradičních levicových stran.

Skokanka ODS: trojka z Olomouce přeskočila do sněmovny i lídra

Třetí žena přeskočila dva muže před sebou. Zuzana Majerová Zahradníková, pětačtyřicetiletá učitelka a překladatelka z Olomouce, zasedne podle všeho v poslanecké sněmovně.