Podkrkonošský celek patří k překvapením dosavadního průběhu soutěže. Vrchlabí totiž v průběžné tabulce se 48 body patří třetí příčka. „Venkovní série nebude nic jednoduchého. Všechny tři týmy jsou v domácím prostředí silné,“ avizuje olomoucký trenér Petr Vlk.

Kohouti však poslední tři zápasy vyhráli a naznačili, že jsou snad z nejhoršího venku. „Myslíme si ale, že se mančaft dostává do lepší pohody, než v jaké byl v úvodu sezony,“ věří Vlk.

Mora si navíc poradila i se silnými týmy Hradce a Chomutova, a proto by Hanáci neměli být bez šancí ani ve Vrchlabí. „Věříme, že se nám povedou dobré výsledky a přivezeme nějaké body,“ řekl Vlk před sérií utkání ve Vrchlabí, Havířově a Jihlavě.

Podkrkonošský tým však v posledních kolech pravidelně boduje. Z předchozích osmi utkání si Vrchlabí připsalo hned 21 bodů. Po sedmi výhrách v řadě tým prohrál až o víkendu na ledě Ústí nad Labem 0:1. První vzájemný duel obou týmů v sedmém kole skončil výhrou hostů 3:2.

Vrchlabí těží především z defenzivní hry, když v 21 zápasech inkasovalo pouze 39 gólů, což je nejméně z celé první ligy. Gólman Tomáš Štůrala se tak může pochlubit výbornými statistikami 1,76 inkasovaného gólu na zápas a úspěšností zákroků 93,59 procenta. Horší už je to s produktivitou. Klubové kanadské bodování vede Patrik Beck, který v 21 zápasech dosáhl 13 bodů.

Po sérii tří utkání na venkovních stadionech se Mora doma představí až příští středu proti Berounu.

Program 22. kola

ST: 17.30: Dukla Jihlava – SK Kadaň, Havířov – Ústí. 18.00: Třebíč – Poruba, Beroun – Benátky n. J., HC Vrchlabí – HC Olomouc, KLH Chomutov – HC Most, Hradec Králové – Havlíčkův Brod, HC Chrudim – Kometa Brno.