Kohouti v domácím přípravném zápase přivítají nováčka první hokejové ligy z Havířova, proti kterému budou chtít protáhnout svoji úspěšnou srpnovou sérii, během které neokusili chuť porážky.

Hokejisté Mory mají za sebou čtyři přípravné duely, ve kterých mají pozitivní bilanci tří výher a jedné remízy.

Teď je čeká soupeř, který v posledních sezonách hrál o soutěž níž. Naposledy se olomoučtí a havířovští hokejisté střetli před necelými čtyřmi lety.

„Je dobré, že si proti Havířovu zahrajeme zápas už teď v přípravě, abychom věděli, co od něj čekat v sezoně. Dá se říct, že naším cílem bude zmapovat si jejich hráče, abychom zjistili, o koho se vlastně jedná. To bude poté do sezony výhoda," uvedl na klubovém webu HC Olomouc útočník Ondřej Švaňhal, který minulý přípravný zápas s Třebíčí sledoval pouze z tribuny.

„Máme hodně útočníků, takže pokaždé vybraní dva nehrají. Minule to vyšlo na mě, proti Havířovu už však budu hrát," objasnil Švaňhal, který pozitivní výsledky v srpnových přátelských zápasech stejně jako jeho spoluhráči příliš nepřeceňuje.

„Zápasy nemůžou mít nějakou extra velkou váhu, protože je to zatím příprava a všechny týmy zkoušejí nové hráče a nejsou v plné polní. Nikdo ještě není dobře sehraný a ani taktická stránka není stoprocentní. Tyto zápasy jsou dobré pro sebevědomí hráčů," konstatoval Švaňhal.

Utkání HC Olomouc – AZ Havířov má start naplánovaný na úterní 18. hodinu.

Pro olomoucký tým to bude poslední přípravný duel, který odehraje na vlastním ledě, pak už budou Hanáky před startem ostré sezony, který je na programu 11. září, čekat čtyři výjezdy k zápasům na cizí stadiony.