Zápas přitom začal podle hradecké tradice, když Kohouti z východních Čech body vozili jen výjimečně. Po trefách Seidla a Nedorosta to bylo 2:0.

„Začali jsme přitom vcelku dobře. Hned v prvním oslabení jsme ale inkasovali,“ posteskl si olomoucký trenér Petr Fiala.

O přestávce se však vyplatila důrazná domluva v hostující kabině a Hanáci rázem ovládli dění na ledě.

„Začali jsme dobře bruslit a domácí nestíhali. Kdyby nedali gól v přesilovce, nedostali by se do žádné šance,“ řekl Fiala.

Aktivita se zcela přelila na stranu Mory.

„Je potřeba přiznat, že od druhé třetiny byla Olomouc lepším týmem a vyhrála zaslouženě. Potvrdila, že hraje zdravě agresivně a to na nás platí,“ uvedl hradecký trenér Pavel Pazourek.

Ve třetí třetině čtvrtý gól přidal Čuřík a uzavřel skóre. Hradec měl přitom v 53. minutě ideální příležitost na vyrovnání, když hrál minutovou dvojnásobnou přesilovku, která se ale domácím nepovedla.

„Taky jsme v této sezoně měli několik přesilovek pět na tři a neodehráli jsme je dobře. Vyloučení Brančíka byl ale nesmysl. Odjížděl střídat, soupeř se mu v tom snažil zabránit a rozhodčí už jen viděl, jak domácí hráč leží,“ divil se Fiala.

PODÍVEJTE SE: FOTOGALERIE ZE ZÁPASU HRADEC - MORA

Hradecký kouč své svěřence po mizerné přesilovce nešetřil.

„Tak to bylo naše vyvrcholení zápasu. Přesilovka byla skutečně špatná a prakticky v ní byla jen jedna střela. Bez pohybu a nápadu nejde hrát a my se o tom zase přesvědčili,“ dodal Pazourek.

Proti svému bývalému týmu se vytáhl útočník Petr Sakrajda, který jeden gól dal a na další přihrál.

„Musím být k němu ale kritický, že tak nehraje i proti jiným soupeřům. Měl by tak být motivován na každý zápas, ale nemůžeme čekat jen na další zápas proti Hradci,“ poznamenal Fiala.

Třetí gól navíc zaznamenal obránce Nedbálek, což byl jeho první zásah v sezoně, a výhru svou druhou brankou v tomto ročníku zařídil útočník Čuřík.

„Někdo ty góly musí dát a my v této sezoně nemáme žádného výraznějšího střelce,“ připomněl Fiala.

V dalším 21. kole první ligy Mora na domácím ledě přivítá ambiciózní Chomutov.