Ve středečním dvacátém kole přitom Mora zajíždí na led pátého Hradce Králové, kde se Hanákům dlouhodobě nedaří. Olomoucký trenér Petr Fiala také hned po pětibrankovém přídělu do chrudimské sítě nabádal k obezřetnosti.

„Raději buďme při zemi a v dalších zápasech ať dáváme góly. V dosavadním průběhu soutěže jsme Porubě dali šest branek, ale pak se nám nedařilo,“ připomněl Fiala.

K výhře navíc výraznou měrou přispěly i tři znojemské posily, brankář Kameš, obránce Rýgl a útočník Růžička. Tito tři hráči by v extraligové přestávce neměli chybět v dresu Hanáků.

„Budeme usilovat o to, aby všichni tři hráči i v dalších utkáních nám pomohli. I když dlouhodobě to není ideální, ale teď potřebujeme nakopnout,“ řekl Fiala.

Také dnes by v olomoucké brance měl nastoupit zkušený Jaroslav Kameš.

„Budeme chtít, aby ještě chytal. Štefan Žigárdy toho odchytal hodně. Prohrávali jsme a nijak jsme mu nepomohli. Pro brankáře je to vždy špatné, když mužstvo nemá formu. Sám brankář toho moc nezmůže. Bude mít nějakou chvilku na to, aby potrénoval a dostal se do pohody,“ poznamenal olomoucký kouč.

Mora ale narazí na těžkého soupeře, kterému v průběžné tabulce patří páté místo. Doma navíc Hradec z devíti zápasů získal devatenáct bodů. O víkendu Východočeši překvapili výhrou 4:3 v Ústí nad Labem, když přitom v 15. minutě prohrávali již 0:3.

„My však po tomto utkání nesmíme usnout tak, jak to umíme. Čekají nás další těžké zápasy a byla by chyba nepotvrdit tyhle body z Ústí v domácím zápase,“ řekl pro hradecký web trenér Pavel Pazourek.

Olomoučtí hokejisté v této sezoně Východočechy porazili v pátém kole 3:2 po samostatných nájezdech. Hradec se však opírá o kvalitního gólmana Luňáka a silný útok.

Koudelka v dosavadních devatenácti zápasech nasbíral 21 bodů a v kanadském bodování první ligy mu patří páté místo. Produktivní jsou ale i další hráči Volráb, Kadlec, Roubík a Hruška.

Program 20. kola

středa, 17.30: HC Dukla Jihlava – HC VOKD Poruba, Havířov – HC Benátky nad Jizerou

18.00: SK Horácká Slavia Třebíč – HC Berounští Medvědi, HC Vrchlabí – Sportovní klub Kadaň, KLH Chomutov – HC Slovan Ústečtí Lvi, HC VCES Hradec Králové – HC Olomouc, HC Chrudim – HC Most, HC Kometa Brno – HC Rebel Havlíčkův Brod.