Kohouti do zápasu vstoupili aktivně a snažili se překonat hradeckou defenzivu, proti které se v této sezoně ještě gólově neprosadili. Nejprve měl hradecký gólman problémy s tečovaným nahozením a Vyrůbalík dorážel vedle.

Poté zůstal před hradeckou brankou sám Knotek, ale než zpracoval puk, tak mu ho vypíchl Beránek. Mora ale byla nakonec odměněna. Zeman vyhrál buly přesně na Mikúše, který prostřelil Kacetla. Hanáci proti Východočechům skórovali po 131 minutách a 50 sekundách.

Po přestávce měli domácí ideální příležitost vedení zvýšit. Při dvojnásobné přesilovce našel Skrbek před brankou Laše, jenž přihrával ještě lépe pstavenému Knotkovi, ale ten netrefil puk před poloprázdnou brankou.Mora proti Hradci

Poté Mikúš ani nadvakrát nepřekonal Kacetla. Při nájezdu dvou na jednoho na hradeckém brankáři ztroskotal i Řípa.

Hosté přečkali olomoucké šance bez úhony a začali být nebezpeční. Do největší šance se dostal Ihnacak, jehož střelu zlikvidoval Konrád betonem.

Východočeši se dočkali na začátku třetí třetiny. Frühauf puk nahodil od modré, před brankou zůstal sám Kudrna, který pohotovou tečí překonal Konráda. Hosty gól nakopl a dostali se do tlaku. Bednář však střílel jen do Konráda.

Na druhé straně Řípa usměrnil Jaroměřského střelu těsně vedle. V přesilovce Laš zachytil hradecké vyhození, ale Kacetl svůj tým podržel.

Při druhé olomoucké početní výhodě skóroval Hradec. Hosté se dostali do přečíslení, puk skákal před prázdnou brankou, kam ho nešťastně skopl Jaroměřský.

Kohouti se nedostali ani k závěrečnému tlaku. Skrbek totiž tvrdě atakoval Köhlera dostal trest na pět minut a do konce a hosté si v přesilovce jednogólový náskok v pohodě pohlídali.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. T. Mikúš (Zeman) – 44. J. Kudrna (Frühauf, T. Knotek), 55. Dej. Rozhodčí: Čech, Hradil – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5, navíc Skrbek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3193.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Houdek, Rašner – Buc, J. Knotek, Laš – Kafka, Zeman, T. Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharcyzk, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hradec Králové: Kacetl – Vydarený, Pláněk, Frühauf, K. Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Šimánek, T. Knotek, J. Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Ihnacak, Červený – Beránek, Honejsek, Köhler. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.