Olomouckým hokejistům se navíc nevydařil úvod sezony. Mora je s deseti body až dvanáctá a z posledních šesti utkání pět prohrála.

„Přitom Štefan chytá dobře, nedostáváme moc gólů, ale žalostně málo jich dáváme,“ vystihl hlavní problém sportovní manažer Josef Podlaha.

Kohouti se v posledních třech kolech trefili jen dvakrát. Naposledy sice na ledě vedoucího Chomutova odehráli vyrovnané utkání, ale prohráli 0:1.

„Bylo to naše nejlepší utkání v sezoně. O to víc je škoda, že jsme nebodovali,“ litoval Podlaha.

Hanáci proto nehledí na mizernou bilanci se Znojmem a za každou cenu se chtějí chytit.

„Kluci loňskou bilanci v hlavách nemají. Je nová sezona, týmy se obměnily. Jsme rádi, že Znojmo patří k týmům, které hrají hokej a nebetonují,“ poznamenal Podlaha.

V domácí sestavě bude nadále chybět dvojice zraněných obránců Mikel, Nedbálek.

„Mimo hru budou minimálně do konce týdne. Nedbálek byl u doktora a dostal nařízen pětidenní klid. Ani u Mikela se zranění zad nelepší,“ dodal Podlaha.

Zatímco olomouckým hokejistům se nedaří, diametrálně odlišná situace je ve Znojmě. Oba soupeře nyní dělí propastných osm příček v tabulce.

„Nebude to nic jednoduchého,“ má vzpřímený ukazováček kapitán Radek Haman.

A moc dobře ví proč. Týmy dělí osm míst v tabulce, ale pouhý pětibodový rozdíl.

„Na zápas se tak i tak těším. Pokud bychom měli vycházet ze vzájemných duelů z loňské sezony, bude se na co koukat. Všechny naše zápasy s Olomoucí měly náboj, zápletku i nervydrásající konec,“ těší se na středeční utkání Haman.

Orli mohou odjet na Hanou s čistou hlavou. Nemusí totiž za každou cenu bodovat. Vyhráli čtyři utkání v řadě a zatím se vyhřívají na špici tabulky.

„Rozhodně tam nejedeme jen na výlet. O body se rvát budeme, to si pište. Ale vývoj soutěže nám dovolil luxus nebýt před utkáním ve stresu. Nemusíme tam totiž za každou cenu nutně bodovat,“ spokojeně dodává Haman.

Utkání devátého kola první ligy mezi HC Olomouc a Orli Znojmo začíná ve středu v 18 hodin.

Marek Palatka, Martin Anderle