Kohouti předchozí zápasy zvládli. Kadaň po dramatu porazili 3:2 gólem v poslední sekundě a v Litoměřicích vyhráli jednoznačně 5:1.

Hanáci se konečně výrazně rozstříleli.

„Že jsme dali tři rychlé góly, je povzbuzením pro mužstvo,“ věří trenér Jan Tomajko, že jeho svěřenci už nebudou mít takové problémy v koncovce.

Ve středu v olomoucké sestavě kvůli drobným zdravotním problémům chyběl centr prvního útoku Jiří Dopita a zkušený obránce Jan Mikel. Zatím není jisté, jestli se na led vrátí už v sobotu.

„To se rozhodne až v den utkání. Nejistý je i start Pekra,“ upozornil sportovní manažer Josef Podlaha.

Horácká Slavia bojuje o záchranu a každý bod je pro tým hodně důležitý. Třebíč navíc zápasy velmi často dohrává v prodloužení. Z 28 odehraných kol se rovná polovina prodlužovala.

Z posledních osmi zápasů se to navíc stalo hned pětkrát. Nejinak skončil i první vzájemný duel obou soupeřů, když Kohouti v Třebíči vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech.

Naposledy Horácká Slavia doma prohrála s Hradcem 1:2 po samostatných nájezdech.

„Odehráli jsme dobré utkání, ale neproměnili jsme šance. Hráče můžeme za výkon pochválit,“ rozporuplně hodnotil utkání třebíčský trenér Radek Novák.

Právě koncovka patří k největším slabinám týmu. Třebíč nastřílela 63 gólů a v této statistice je horší jen poslední Most a jedenáctý Písek.

I tak má ale družstvo ve svých řadách slušného střelce Davida Dolníčka, který se v této sezoně trefil v jedenácti případech. Body sbírají i útočníci Burián (7 + 8), Laš (3 + 12), Havlíček (8 + 5) a ofenzivní obránce Rangl (6 + 6).

Nebezpečný je ale především kmenový útočník extraligového Třince Lukáš Havel, který v deseti zápasech za Třebíč zaznamenal tři góly a šest asistencí. V brance je jedničkou dvacetiletý Šimon Hrubec.