Takovou smůlu měly ve čtvrtek Karlovy Vary, které tak nemohly odehrát svůj duel proti Spartě. Olomouci se nic podobného nepřihodilo, a tak v pátek od 18 hodin přivítá ve svém plechovém paláci Pardubice.

Ty prostřednictvím svého majitele Petra Dědka už ve středu jasně avizovaly, že jsou pro, ať se pokračuje za každou cenu. „Zastavení soutěže by znamenalo mnohem větší ekonomické dopady, než jsou spojené s dočasným snížením počtu diváků na stadionu,“ sdělil Dědek ve středu na Twitteru.

Nakonec takový názor měla většina týmu, na čtvrtečním zasedání Asociace profesionálních klubů padla téměř stoprocentní shoda. Navzdory tomu, že na stadiony bude moct po středečním opatření ministra zdravotnictví Romana Prymuly jen tisíc fanoušků a zápasy pro kluby rozhodně nebudou výdělečné.

„Kluby se shodly, že situaci přežijí a další kroky budou následovat po čtrnácti dnech, kdy uvidíme, jak se situace vyvíjí,“ sdělil Tomáš Král, prezident Českého hokeje. Právě dva týdny by měla trvat současná (přísnější) opatření, a pokud křivka počtu nově nakažených půjde dolů, měl by Prymula šrouby zase trochu povolit.

PŘEDNOST MAJÍ PERMANENTKÁŘI

Je jasné, že kapacita tisíc diváků na žádném extraligovém stadionu nemůže uspokojit fanouškovskou poptávku. Jak to bude v případě olomouckých zápasů?

Před dnešním utkáním proti pardubickému Dynamu uvedla Mora na svém webu toto: „Vzhledem k nařízením Ministerstva zdravotnictví se utkání bohužel může zúčastnit maximálně pouze 1000 osob. Všem majitelům permanentních vstupenek nicméně bude umožněn vstup na utkání – všechny doposud prodané permanentní vstupenky tedy zůstávají v platnosti,“ píše olomoucký klub v tiskové zprávě.

Šanci dostat se na zápas ale možná budou mít i „nepermanentkáři.

„V případě nevyužití určitého počtu vstupenek ze strany partnerů klubu půjdou tyto do prodeje v pátek od 16:00 na pokladnách zimního stadionu. O případném počtu takto uvolněných vstupenek budeme informovat během pátečního dopoledne,“ informovala Mora.

JSME RÁDI, ŽE PŘIJDE ASPOŇ NĚKDO

Ačkoliv tribuny nebudou zdaleka plné, lepší než nic.

„Na jednu stranu je škoda, že tu bude tak málo lidí, nicméně můžeme být rádi, že přijde alespoň někdo. Podpora je pro nás to nejdůležitější,“ řekl pro web Kohoutů útočník Jakub Navrátil, který se se svými spoluhráči pokusí o první domácí body.

V neděli to Hanákům proti Liberci nevyšlo, a nenavázali tak na tři body z úvodního utkání sezony ve Zlíně. Budou tentokrát úspěšnější?