Kohouti v sobotu udolali poslední Hradec Králové 4:2. Stejně jako předchozí domácí utkání s Třebíčí rozhodovaly přesilovky, v nichž Hanáci nastříleli tři góly.

„Musíme se tlačit před branku a ne hrát jen po rozích. Musíme se soustředit na další zápas," říká olomoucký trenér Petr Fiala.

Mladá Boleslav vloni v baráži neudržela extraligu, ale v kádru středočeského týmu zůstala řada výborných hokejistů v čele s Davidem Výborným nebo Milanem Mikulíkem.

„Já se na zápas těším. Boleslav má v kádru spoustu výborných hokejistů. My máme také výborné hráče, takže si myslím, že to bude krásná podívaná," avizuje obránce Mari Cartelli.

Boleslavský tým přijíždí na Hanou povzbuzen cenným vítězstvím 4:2 nad Ústím nad Labem. „Perfektně nám zahrála do karet provázanost obou klubů. Kluci byli nabuzení a nic nepodcenili," pochvaloval si boleslavský asistent trenéra Jiří Slabý.

Středočeskému týmu po sedmi kolech patří se sedmnácti body druhá příčka. Škodováci inkasovali jedenáct gólů, což je nejméně v celé první lize

. Překvapivou jedničkou se stal teprve dvacetiletý Roman Will, který se může pochlubit skvělými statistikami. Will má brankový průměr 0,91 gólu na zápas a úspěšnost zákroků 96,75 procenta.

Klubové kanadské bodování vede Tomáš Nouza, jenž se pětkrát trefil a na stejný počet gólů přihrál. Dalším známým jménem je David Vrbata (4 góly + 4 asistence). Tahounem je však především bývalý reprezentační kapitán David Výborný.

Utkání osmého kola mezi HC Olomouc a BK Mladá Boleslav začíná ve středu v 18 hodin.