Všechny góly vstřelil pozměněný druhý útok. Hanákům v tabulce aktuálně patří třetí příčka.

Tři body v kapse. Další do sbírky, která jich aktuálně čítá už 12. Pro Kohouty to ale byla těžká fuška.

„Ač jsme šli v první třetině do vedení, byli jsme v ní špatní,“ začal kouč Zdeněk Moták své zápasové hodnocení.

Asistent trenéra východočeského Dynama Radek Bělohlav pokyvoval a litoval marnosti svých svěřenců v zakončení.

„První třetinu jsme měli o gól, o dva vyhrát, zápas by se asi vyvíjel jinak. Nejsme ale schopni dát víc gólů,“ štvalo ho.

Jiří Ondrušek
Hráli jsme hrozně naivně, bědoval Ondrušek po dardě od Třince

Olomoučtí vedli od 79. vteřiny hry, kdy se po nahrávce Zbyňka Irgla prosadil Petr Strapáč. Hráčů Pardubic byl ale plný led, a ve 14. minutě zaslouženě zásluhou Rhetta Hollanda srovnali.

„Řekli jsme si, že tohle nelze, že tohle není náš výkon. Musí to být úplně jiné mužstvo. Od druhé třetiny jsme byli lehce lepší,“ popisoval Moták.

Ve druhé části se slova opět chytla druhá útočná letka Kohoutů. Tentokrát si Strapáč s Irglem prohodili role, druhý jmenovaný nadvakrát dostal puk za záda Jakuba Štěpánka. Olomouckým trenérům tah prohodit Irgla s Lukášem Klimkem vyšel.

„Je to ještě takové syrové, neučesané. Potřebovali jsme to zlepšit směrem ke kombinaci a lepší spolupráci,“ prozradil Moták důvody změn v prvním a druhém útoku.

„Navázali jsme na tu loňskou spolupráci Strapa, Kolouška a Zbyni. Doufám, že se to bude posouvat jenom nahoru. I Klíma v Knoťarově lajně celkem seděl, mohlo by to být fajn,“ dodal.

V poslední dvacetiminutovce se Pardubičtí chvílemi nadechovali k vyrovnání, rušno před Janem Lukášem bylo hlavně v závěru, kdy si hosté vylepšili přesilovku hrou bez brankáře. Lukáš ale podruhé neinkasoval a vteřinu před koncem se pak gólově prosadil i třetí hráč druhého útoku Petr Kolouch.

„Důležité tři body, Pardubice hrály výborně,“ oddechl si Moták. „Nicméně jsme schopni hrát lepší utkání, ale je lepší to mít takhle, než hrát krásně a nemít nic,“ glosoval s úsměvem Moták.

V neděli jedou Olomoučtí na led Jágrova Kladna, které v pátek porazilo Zlín a připsalo si po postupu první extraligové vítězství.

Předseda olomouckého univerzitního hokejového týmu Dominik Pudelka předal rektorovi UP Jaroslavu Millerovi jeden ze zbrusu nových dresů.
Hokejisté Univerzity Palackého mění název, logo i soutěž

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:1,1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Strapáč (Irgl, Ondrušek), 28. Irgl (Strapáč, Škůrek), 60. Kolouch (Burian, Lukáš) – 14. Holland (Harju, Mandát). Rozhodčí: Šír, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4 197.

Olomouc: Lukáš – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek, Klimek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Skladaný, Hecl. Trenéři: Tomajko a Moták.

Pardubice: Štěpánek – Eklund, Holland, J. Kolář, Piché, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Machala, Mandát, Hovorka – Harju, R. Kousal, J. Kloz – Látal, Poulíček, Rouha – Machač, Pochobradský, Matýs. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.